Aktualności z życia powiatu

Wybierz kategorię
Powiat - Aktualnosci Otwarty konkurs ofert – powierzenie

Otwarty konkurs ofert – powierzenie

Zarząd Powiatu Kościańskiego ogłosił 23 listopada 2020 roku otwarty konkurs ofert na wykonywanie w 2021 roku, w formie powierzenia, zadań publicznych będących realizacją zadań samorządu powiatowego w zakresie kultury fizycznej oraz turystyki.

24 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Znaleziono klucze

Znaleziono klucze

Informujemy, że wczoraj (23 listopada 2020 roku) w budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie przy ul. Gostyńskiej 38 znaleziono klucze.

24 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Grant dla powiatowych instytucji

Grant dla powiatowych instytucji

Powiat Kościański pozyskał kolejny grant w wysokości ponad 303 tys. złotych z Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

24 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” rozstrzygnięty

Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” rozstrzygnięty

Kolejny  raz Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Kościanie zorganizowały powiatowy etap konkursu pod nazwą „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” Tegoroczny konkurs został skierowany do uczniów klas VI szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było  napisanie apelu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który propaguje zdrowy styl życia wolny od inhalowania e-papierosów, poszerzy wiedzę uczniów na temat negatywnych skutków używania e-papierosów, promuje nieużywanie e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej, kształtuje postawy asertywne wobec osób inhalujących e-papierosy.

24 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Ogłoszenie Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie

Ogłoszenie Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Kościanie informuje, że na terenie miasta Kościana znaleziono flash video player.

23 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Nowy chodnik w Nacławiu

Nowy chodnik w Nacławiu

Zakończyła się realizowana przez Powiat Kościański rozbudowa chodnika w Nacławiu. Współinwestorem zadania była Gmina Kościan. Nowy chodnik ma 1300 metrów. Za wiaduktem kolejowym, na odcinku 1188 metrów chodnik znajduje się po prawej stronie jezdni, dalej, do końca miejscowości, jest po jej lewej stronie. Chodnik został wykonany z masy bitumicznej. W ramach inwestycji zostało także zmodernizowane oświetlenie.

23 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci XXII sesja Rady Powiatu – ZAWIADOMIENIE

XXII sesja Rady Powiatu – ZAWIADOMIENIE

Zawiadamiamy, że XXII sesja Rady Powiatu Kościańskiego odbędzie się 25 listopada 2020 roku o godz. 16.00 w trybie zdalnym

20 listopada 2020
Powiat - Aktualnosci Cyfrowy mammograf w kościańskim szpitalu

Cyfrowy mammograf w kościańskim szpitalu

Trwa montaż wysokiej klasy mammografu w kościańskim szpitalu. Na nowoczesne cyfrowe urządzenie szpital pozyskał 600 tys. brutto od Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej z programu „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów”. Pozostała kwota, ponad 150 tys. złotych pochodziła z budżetu szpitala.

20 listopada 2020
Kościański Półmaraton
W Cieniu Robinii
zamów mapy
Porady Prawne

W sercu Wielkopolski O powiecie kościańskim

Pierwsze wzmianki o powiecie kościańskim pochodzą z 1397 roku. Utworzony w drugiej połowie XIV wieku obejmował, z wyjątkiem ziemi wschowskiej, całą południowo – zachodnią część Wielkopolski. W XVI wieku był, po Poznaniu, największym powiatem Wielkopolski, a jego stolica Kościan, znanym w kraju bogatym ośrodkiem handlu i rzemiosła.

Dowiedz się więcej

722 kilometrów kwadratowych powierzchni
78 tysięcy mieszkańców
5 gmin wchodzących w skład powiatu