Starostwo kupi urządzenie do dezynfekcji

Dodano: 27 marca 2020

Starostwo kupi urządzenie do dezynfekcji

Starostwo Powiatowe w Kościanie, poza wcześniej planowanymi inwestycjami, zakupi na potrzeby SP ZOZ w Kościanie wysokiej klasy urządzenie, Aerosept 500 do dezynfekcji pomieszczeń i rzeczy, które się w nim znajdują.

Jego działanie opiera się na zasadzie aerozolizacji termicznej. Rozprasza roztwór w postaci suchej pary podgrzany do 55 stopni, który dzięki dyszy ultradźwiękowej równomiernie rozprowadza się na wszystkich powierzchniach poddawanych dezynfekcji. Jest to urządzenie, które pozwala na działanie m.in.  bakteriobójcze, drożdżobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze i sporobójcze. Koszt urządzenia to 80 tys. złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie w szpitalu. Obecnie szpital wykorzystuje inne urządzenia do dezynfekcji.

Przypominamy, że w tegorocznym budżecie samorząd powiatowy zabezpieczył na ochronę zdrowia ponad 1 mln 377 tys. złotych. Z tego ponad 813 tys. złotych zostanie przeznaczonych na inwestycje, w tym 650 tys. złotych na dokończenie budowy sterylizatorni i na zakup jej wyposażenia.

Ponadto w ostatnim czasie Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego przekazało szpitalowi 120 litrów płynu do dezynfekcji rąk,  95 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, 200 kombinezonów ochronnych. Wartość tych zakupów to ponad 11 600 złotych.