Podpisano porozumienie

Dodano: 18 stycznia 2017

Wtorkowe przedpołudnie, 17 stycznia 2017 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie zaroiło się od znamienitych gości.

Przy okazji podpisywania porozumienia pomiędzy Powiatem Kościańskim, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie,  Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz ZSP w Nietążkowie szkołę odwiedzili m.in. Wiceminister Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, Poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak, samorządowcy Ziemi Kościańskiej ze Starostą Bernardem Turskim i Wicestarostą Stefanem Stachowiakiem na czele oraz Ziemi Leszczyńskiej, zaprzyjaźnieni ze szkołą przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie przybyli goście.

- Dzisiejszy dzień jest dniem wyjątkowym nie tylko dla społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, ale również dla całej społeczności powiatu kościańskiego – zauważył Starosta Kościański zwracając się do zebranych na hali gości. - Szkoła im. Jana Kasprowicza wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesności i myślę, że nie pomylę się, jeśli powiem, że z tymi wyzwaniami doskonale sobie radzi. Podpisywane dziś porozumienie jest tego doskonałym przykładem i dowodem na to, że szkoła nie musi znajdować się w centrum wielkiego miasta, by zapewnić uczniom wysoki poziom kształcenia i doskonałe warunki – powiedział B. Turski.

Podpisane porozumienia będą służyły rozwojowi i edukacji młodzieży, propagowaniu wiedzy politechnicznej z zakresu wojskowości oraz przygotowaniu przyszłych kadr na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa.