Szlak Piastowski - nowe wyzwania

Dodano: 06 listopada 2019

Szlak Piastowski - nowe wyzwania

„Szlak Piastowski – nowe wyzwania”  to tytuł V międzyregionalnej konferencji organizowanej przez Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” oraz samorząd Województwa Wielkopolskiego, która odbędzie się już 14 listopada 2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządowych na szlaku, zarządcy obiektów, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przewodników turystycznych, reprezentanci uczelni wyższych oraz przedsiębiorcy prywatni. Podczas konferencji zostaną przedstawione działania na szlaku, które miały miejsce od 2017 roku. Omówione będą również plany działań w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. O tym, co aktualnie dzieje się na szlaku opowiedzą przedstawiciele dwóch urzędów marszałkowskich – Tomasz Wiktor Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Agnieszka Komorowska z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu. O działaniach operacyjnych na szlaku opowiedzą natomiast koordynatorzy szlaku z obu województw – Lidia Łączny reprezentująca Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” oraz Monika Andruszkiewicz z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Pałuki”.

Założenia planowanej do wdrożenia strategii komunikacji dla Szlaku Piastowskiego przedstawi Agnieszka Nowak z firmy 2BA, realizującej to zadanie na zlecenie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, finansowane z projektu Cult-CreaTE (Interreg Europe).

W dalszej części konferencji zostanie zaprezentowana analiza dostępności atrakcji Szlaku Piastowskiego na podstawie dokonanego audytu przez zespół naukowców pod kierownictwem prof. UAM dr hab. Aliny Zajadacz. Następnie zostanie zaprezentowana, jako przykład dobrej praktyki, działalność muzeum na wolnym powietrzu - Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Konferencję zwieńczy wizyta studyjna w Bramie Poznania ICHOT w aspekcie poruszanej tematyki.

Na konferencję zapraszają: Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego; Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Gruszczyński Przewodniczący Rady Programowo – Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego, Starosta Gnieźnieński. Konferencja ma charakter otwarty. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie swojej obecności do dnia 8 listopada 2019 roku na adres turystyka@umww.pl lub tel. (61) 626 68 55.