Zimowe fotografowanie powiatu dobiegło końca

Ponad trzysta fotografii zimowego powiatu kościańskiego zostało opublikowanych tej zimy w serwisie Instagram i opatrzonych hashtagiem #zimowypowiatkoscianski.

Mimo że tegoroczna zima była raczej mało zimowa, to pasjonaci fotografii z powiatu kościańskiego nie mieli problemów, by pokazać jej piękno i tegoroczną specyfikę. Czasami zimowy powiat kościański widziany oczyma jego mieszkańców był prawdziwie zimowy, czasami szary i jesienny, a czasami wręcz wiosenny. Pomysłów na zdjęcia było co niemiara. Niektórzy fotografowali przyrodę, inni zabytki i najciekawsze obiekty znajdujące się na terenie powiatu, jeszcze inni próbowali bawić się formami, byli też tacy pasjonaci fotografii, którzy pokusili się o zdjęcia powiatu z lotu ptaka.

Wspólna fotograficzna przygoda z powiatem kościańskim trwała od 22 grudnia 2016 roku do 20 marca 2017 roku, czyli od pierwszego do ostatniego dnia kalendarzowej zimy. W tym czasie wybrano trzynaście Zdjęć Tygodnia, których autorzy nagrodzeni zostali gadżetami promocyjnymi Powiatu Kościańskiego. Teraz ze wszystkich opublikowanych na Instagramie i opatrzonych odpowiednim hashtagiem zdjęć komisja konkursowa, która już zaczęła pracować i uważnie przegląda wszystkie fotografie, wybierze Zdjęcie Zimy. Jego autorka lub autor otrzyma nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Kościanie podczas spotkania, o którym powiadomiony zostanie drogą mailowa lub telefoniczną.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie fotograficznym #zimowypowiatkoscianski było opublikowanie w serwisie Instagram zdjęcia zrobionego na terenie powiatu kościańskiego zimą (od 22 grudnia 2016 roku do 20 marca 2017 roku), opatrzonego hashtagiem #zimowypowiatkoscianski (oraz wysłania zgłoszenia za pomocą poczty elektronicznej). Tematem konkursu była zima w powiecie kościańskim, ale to jak ona była przedstawiona zależało tylko od wyobraźni autorów zdjęć, a ci okazali się niezwykle pomysłowi i spostrzegawczy.

Zimowe fotografowanie powiatu kościańskiego dobiegło końca, nie oznacza to jednak, że skończyła się fotograficzna przygoda mieszkańców powiatu. Niebawem ogłoszony zostanie nowy konkurs. Tym razem dla tych, którzy łączą pasję fotografowania z poznawaniem powiatu na dwóch kółkach. Tymczasem proszę śledzić stronę i profile społecznościowe Powiatu w oczekiwaniu na ogłoszenie nazwiska szczęśliwca, którego zdjęcie wybrane zostanie Zdjęciem Zimy.

Poniżej lista zdjęć wyróżnionych tytułem Zdjęcia Tygodnia:

 1. Rynek, Monika Książkiewicz
 2. Wschodzi, Mirosława Prałat
 3. Śladami Pana Tadeusza – Kopaszewo, zima 2017, Dominik Wieszczeczyński
 4. Zimowo u Benedyktynów, Piotr Serdiuk
 5. Pałac jak z bajki, Agnieszka Kujawa
 6. Planty, Maciej Świstak
 7. Dawnych Kolei Czar – Śmigielska Kolej Wąskotorowa, Dominik Wieszczeczyński
 8. Przystań na Dębcu, Katarzyna Adamska
 9. Pierwszy powiew wiosny, Kinga Nowacka
 10. Liceum po sąsiedzku, Magdalena Żak – Zborowska,
 11. Obra, Maciej Świstak
 12. Park nad rzeką, Michał Liwerski
 13. Nowy Dębiec, Rafał Iks

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo