Zapraszamy na rajdy rowerowe

Dodano: 16 kwietnia 2019

Starostwo Powiatowe w Kościanie  tradycyjnie zaprasza miłośników rowerowych wędrówek do udziału w rajdach rowerowych po Ziemi Kościańskiej. Tej wiosny zaplanowano dwa rajdy, które odbędą się w soboty: 18 maja i 15 czerwca.

Pierwszy rajd wyruszy spod Wieży Ciśnień w Kościanie, a jego trasa powiedzie przez Pianowo, Nowe Oborzyska, Betkowo, Nowy Lubosz, Stary Lubosz, Darnowo, Wyskoć, Ignacewo, Choryń, Wławie, Januszewo, Osiek, Gryżynę. Meta rajdu znajdować się będzie przy Zespole Szkół w Racocie. Trasa będzie miała długość ok. 30 km.

Drugi rajd wyruszy spod kościańskiego wiatraka na Skwerze Krimpen. Rowerzyści pojadą wzdłuż kanału pod drogą nr 5, dalej przez Kiełczewo, Szczodrowo, Kokorzyn, Krzan, Kotusz, Pętkowice, Brońsko, Księginki, Karśnice, Nowy Białcz, Skoraczewo, by wrócić do Kokorzyna. Meta rajdu znajdować się będzie przy Szkole Podstawowej w Kokorzynie. Długość trasy to ok. 28 km.

Oba rajdy powiodą zarówno drogami asfaltowymi, jak i polnymi.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie prosimy o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu.

Podczas wszystkich rajdów powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Zapisy na pierwszy rajd przyjmowane będą do 15 maja 2019 r., natomiast na drugi do 12 czerwca 2019 roku w Biurze Promocji, Informacji i Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Poniżej można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapy tras rajdu. Jednocześnie informujemy, że tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.

Wszystkich chętnych do wspólnej rowerowej wycieczki serdecznie zapraszamy.

Pliki do pobrania