Aktualności z życia powiatu

Wybierz kategorię
Powiat - Aktualnosci Zdolni mieszkańcy powiatu otrzymali stypendia

Zdolni mieszkańcy powiatu otrzymali stypendia

To już jedenasta edycja, kiedy władze Powiatu Kościańskiego zdecydowały się wyróżnić najzdolniejszą młodzież Kościańskiej Ziemi – powiedział starosta Henryk Bartoszewski, podczas spotkania z studentami i uczniami, którzy otrzymali stypendia Starosty Kościańskiego. - Dotychczas zostało wyróżnionych 334 uczniów szkół ponadpodstawowych i 341 studentów. Przez 11 lat Powiat Kościański zainwestował w was, młodych ludzi 1 755 700 zł. Dokładnie tyle przeznaczyliśmy na wspieranie waszego rozwoju, waszej edukacji, waszych zainteresowań, waszej pasji, bo przecież jako młodzi ludzie nie tylko nauką żyjecie. Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy was w sposób szczególny uhonorować. W ten sposób też wam dziękujemy za zaangażowanie i inwestowanie we własny rozwój, bo za lat kilka będziecie tym potencjałem intelektualnym, który będzie decydował o naszym życiu. Od naszego umysłu, szczególnie waszego, zależy to jak kraj będzie się rozwijał, jak będziemy się sytuować na arenie międzynarodowej, jeśli chodzi o nowe technologie, o rozwój nauki, o postęp. To wy będziecie autorami tego. Jesteście najzdolniejsi z najzdolniejszych – zaznaczył starosta.

20 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci Starosta przyznał stypendia studentom za osiągnięcia naukowe.

Starosta przyznał stypendia studentom za osiągnięcia naukowe.

W ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego Starosta Kościański, Henryk Bartoszewski przyznał 5 studentom stypendium Starosty Kościańskiego za osiągnięcia naukowe.

19 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci Rondo w kierunku Śmigla będzie przejezdne

Rondo w kierunku Śmigla będzie przejezdne

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław na odcinku Kościan Południe – Radomicko firma Mota Engil Central Europe S.A. informuje, iż 22 listopada 2019 r. o godz. 12:00 planuje otwarcie wjazdu na rondzie w kierunku Śmigla.

20 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci XIX Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego i Gminy Kościan w Strzelaniu z Wiatrówki

XIX Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego i Gminy Kościan w Strzelaniu z Wiatrówki

W Święto Niepodległości na strzelnicy sportowej w Widziszewie odbyły się XIX Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego i Gminy Kościan w Strzelaniu z Wiatrówki.

15 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci 101. rocznica odzyskania Niepodległości

101. rocznica odzyskania Niepodległości

11 listopada 2019 roku w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański, a także Zbigniew Franek, Wicestarosta Kościański i Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego wzięli udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych przez Burmistrza Kościana i Wójta Gminy Kościan.  

15 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci Powołanie Komisji Konkursowej

Powołanie Komisji Konkursowej

Zarząd Powiatu Kościańskiego 14 listopada 2019 r. podjął uchwałę w sprawie powołania Komisji konkursowej w celu zaopiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego zadania publicznego polegającego na prowadzeniu punktów przeznaczonych na udzielanie  nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Kościańskim w  2020 r.

18 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton  - galeria - DEKORACJE

XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton - galeria - DEKORACJE

Zapraszamy do oglądania galerii z dekoracji zwycięzców w Biegu Coccodrillo i w XV Półmaratonie. 

13 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton  - galeria - DEKORACJE  - cz. 2

XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton - galeria - DEKORACJE - cz. 2

Zapraszamy do drugiej części galerii zdjęć z dekoracji zwycięzców. 

13 listopada 2019
Powiat - Aktualnosci XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton  - galeria cz. 1

XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton - galeria cz. 1

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Półmaratonu. 

13 listopada 2019
Kościański Półmaraton
W Cieniu Robinii
Romantyczne Trasy Ziemii Kościańskiej
zamów mapy

W sercu Wielkopolski O powiecie kościańskim

Pierwsze wzmianki o powiecie kościańskim pochodzą z 1397 roku. Utworzony w drugiej połowie XIV wieku obejmował, z wyjątkiem ziemi wschowskiej, całą południowo – zachodnią część Wielkopolski. W XVI wieku był, po Poznaniu, największym powiatem Wielkopolski, a jego stolica Kościan, znanym w kraju bogatym ośrodkiem handlu i rzemiosła.

Dowiedz się więcej

722 kilometrów kwadratowych powierzchni
78 tysięcy mieszkańców
5 gmin wchodzących w skład powiatu