XVI Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce w Racocie

W niedzielę 21 lutego br. w hali sportowej w Racocie odbyły się XVI Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce. Przystąpiły do nich cztery drużyny reprezentujące gminy powiatu kościańskiego, w tym ubiegłoroczny zwycięzca (Magik Mięta Team Kościan).

Rywalizacja „każdy z każdym” była wyjątkowo zacięta, cztery mecze kończyły się tie-breakami (w tym trzykrotnie w wykonaniu drużyny OKFiR Śmigiel), wyniki ważyły się do samego końca.

Tabela końcowa:

 

Sabud

Magik

Racot

OKFiR

Punkty

Sety

Miejsce

Sabud

*

0:2

2:0

1:2

1

3:4

III

Magik

2:0

*

2:1

2:1

3

6:2

I

Racot

0:2

1:2

*

1:2

0

2:6

IV

OKFiR

2:1

1:2

2:1

*

2

5:4

II

 

Ostatecznie drużyna z Kościana powtórzyła ubiegłoroczny sukces. Kolejne miejsca zajęły OKFiR Śmigiel, Sabud Kościan i Racot. Najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Zawody zorganizowało i nagrody zabezpieczyło Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Kościanie w ramach zadania „Usportowiony powiat kościański w roku 2016” realizowanego z funduszy powiatu kościańskiego. Mistrz Powiatu Kościańskiego – Magik Mięta Team Kościan, będzie reprezentował powiat w półfinałach gier zespołowych Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS, które odbędą się w Środzie Wielkopolskiej 28 lutego br. W półfinałach tych weźmie także udział najlepsza drużyna Halowych Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Piłce Nożnej na rok 2016, tj. RKS Chuwdu Kościan oraz reprezentacja żeńska w siatkówce – UKŻPS Kościan.

W zakończonych mistrzostwach w siatkówce zwycięska drużyna z Kościana grała w następującym składzie: Jakub Moch, Adam Cichocki, Krzysztof Kowalski, Tomasz Kowalski, Piotr Plewa, Marcin Kamiński, Adam Ziółek, Łukasz Jaworski, Maciej Józefowicz i Maciej Trybuś. (md)

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo