XII Turniej Gwiazdkowy

Dwanaście drużyn z całego powiatu wzięło udział w zorganizowanym 16 grudnia już XII raz Gwiazdkowym Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych. Młodzi piłkarze mecze rozgrywali w Gimnazjum w Racocie i w Gimnazjum w Starych Oborzyskach.

W Racocie grały (grupa A) drużyny Szkoły Podstawowej Nr 2 z Kościana, Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu, (grupa B) Szkoły Podstawowej w Racocie, Szkoły Podstawowej w Lubiniu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie.

W Starych Oborzyskach grały (grupa C) drużyny Szkoły Podstawowej w Bonikowie, Szkoły Podstawowej w Głuchowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie, (grupa D), Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach. Szkoły Podstawowej w Czempiniu, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kościanie i Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie.

W wyniku zaciętej, sportowej rywalizacji zwycięzcami turnieju została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Racocie. Zawodnicy z Racotu powtórzyli swój ubiegłoroczny sukces i zdobywając w finale dwa gole pokonali po wyczerpującej walce trwającej do ostatniej sekundy meczu drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie. Trzecie miejsce z wynikiem 3:2 zdobyli reprezentanci Czempinia, którzy wygrali z drużyną Szkoły Podstawowej nr 1 z Kościana. Królem strzelców Turnieju został Jędrzej Ciesielski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie z kolei najlepszym bramkarzem został Patryk Konradowski, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kościanie.

Podsumowując turniej Edward Strzymiński, Wicestarosta Kościański pogratulował zawodnikom sportowych umiejętności, ducha walki i odniesionych zwycięstw. Wicestarosta w towarzystwie Romana Podgórskiego, dyrektora Gimnazjum w Starych Oborzyskach wręczył zwycięzcom turnieju puchary, pamiątkowe dyplomy i ufundowane przez starostwo powiatowe nagrody.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo