XIII Turniej Gwiazdkowy w piłce nożnej

Zwycięzcą XIII Gwiazdkowego Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych, który odbył w środę 14 grudnia 2011 roku została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową ze Starej Przysieki Drugiej.

W turnieju, który został rozegrany w dwóch gimnazjum w Racocie i Starych Oborzyskach wzięło udział 13 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Grupa A i B rozegrała mecze na sali w Racocie. W grupie A grały reprezentacje Szkoły Podstawowej w Głuchowie, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kościanie i Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. W grupie B również rywalizowały trzy drużyny: Szkoła Podstawowa w Racocie, Szkoła Podstawowa w Kiełczewie /o Kokorzyn i Szkoła Podstawowa w Czaczu. W gimnazjum w Starych Oborzyskach w grupie C grały reprezentacje: gospodarzy, Szkoły Podstawowej ze Starego Lubosza, Szkoły Podstawowej w Czempiniu. W najliczniejszej grupie D grały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kościanie, Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kościanie.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach i Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu. Drużyna gospodarzy pokonała 1 – 0 gości ze Starego Lubosza.

W wielkim finale rywalizowały reprezentacje Starej Przysieki Drugiej i Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kościanie. Finał zakończył się wynikiem 2-1 dla reprezentacji z Starej Przysieki Drugiej. Zwycięzcy otrzymali z rąk Edwarda Strzymińskiego, Wicestarosty Kościańskiego pamiątkowy puchar. Wicestarosta podziękował za udział wszystkim drużynom startującym w turnieju. Pogratulował zwycięzcom wspaniałej, sportowej rywalizacji, która, co podkreślił obyła się bez kontuzji i przebiegała w dobrej sportowej atmosferze. Przed wręczeniem zawodnikom nagród ufundowanych przez starostwo powiatowe wicestarosta zaprosił zawodników do udziału w przyszłorocznym turnieju gwiazdkowym. Na zakończenie wicestarosta podziękował dyrektorom szkół, sędziom i trenerom za pomoc w organizacji imprezy. Do gratulacji dla zawodników przyłączyła się obecna na podsumowaniu turnieju dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach – Żaneta Igłowicz – Nieć oraz dyrektor Gimnazjum w Starych Oborzyskach Roman Podgórski.

Poza drużynami, które stanęły na podium specjalne gratulacje i pamiątkowy puchar otrzymał król strzelców turnieju - Aleksander Szczerbal. Reprezentant Szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej strzelił 11 bramek. Nagrodę specjalną otrzymał także najlepszy bramkarz, uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu, Kamil Olejniczak.

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo