Wyjątkowy jubileusz OSP w Turwi

Dodano: 18 lipca 2017

Jubileusz 85-lecia istnienia świętowała w ostatnią sobotę, 15 lipca 2017 roku, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Turwi.

W uroczystościach jubileuszowych oprócz członków i przyjaciół jednostki wzięli także udział samorządowcy Ziemi Kościańskiej ze starostą Bernardem Turskim na czele.

Starosta w swoich życzeniach dla jednostki przekazanych Prezesowi Zarządu Eugeniuszowi Bryszakowi napisał m.in.: „Inicjatywa założenia w 1932 roku straży pożarnej w Turwi wpisała się w piękna tradycję Wielkopolski, tradycję współodpowiedzialności za los innych, współpracy i współdziałania, które buduje porozumienie i pozwala sprostać trudom codzienności. Turew i jej mieszkańcy mają szacunek do przeszłości, ale także potrafią tworzyć i rozwijać. Dzięki temu OSP w Turwi nie tylko istnieje, ale rozwija się i jest filarem życia miejscowości. Sztandar jednostki, który został odnowiony, skupia ludzi chcących razem działać, reprezentować Turew w zawodach pożarniczo – gaśniczych, w mistrzostwach sikawek, angażować się w życie społeczne gminy i powiatu, a wreszcie, w razie konieczności, nieść pomoc”.  

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.