Wsparcie z Rogoźna i Piły

Dodano: 06 maja 2020

Wsparcie z Rogoźna i Piły

Ikano Industry z Rogoźna i Colours Factory z Piły w ramach akcji WsparcieDlaSzpitala wsparły kościański szpital i powiatowe DPS-y.

Firma Ikano Industry przekazała 22 materace oraz 2 000 maseczek ochronnych. 11 materacy trafiło do Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, 11 materacy oraz maseczki do kościańskiego szpitala.

Przyłbice ochronne to natomiast prezent od firmy Colours Factory z Piły. 100 przyłbic trafiło już do szpitala, kolejne 100 dostanie Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach i 150 Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach.

Pomóc może naprawdę każdy. Aby sprawdzić jakiej pomocy potrzebują DPS-y i szpital z powiatu kościańskiego wystarczy wejść na stronę www.wsparciedlaszpitala.pl lub skontaktować się z lokalnymi koordynatorami.

Wszystkie firmy i osoby prywatne, które chcą wesprzeć szpital lub DPS-y prosimy o zarejestrowanie się na platformie WsparcieDlaSzpitala lub kontakt z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kościanie:

Beata Ratajczak, tel. 65 512 74 33 wew. 28, e-mail: beataratajczak@powiatkoscian.pl,

Hanna Grabus, tel. 65 512 08 25 wew. 28, e-mail: hannagrabus@powiatkoscian.pl,

Bartosz Jankowski, tel. 65 512 08 25 wew. 32, e-mail: bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

W akcję ogromnie zaangażował się też koordynator społeczny Aleksander Dobraś, dzięki którego staraniom kościański szpital i domy pomocy społecznej wsparły już firmy z całej Polski.

Wsparcia DPS-om i szpitalowi poza platformą udzieliły także firmy lokalne oraz osoby prywatne.

Materace zostały dostarczone do Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach i kościańskiego szpitala przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie.