Weekend ze Świętym Mikołajem

Dodano: 05 grudnia 2016

Trzydniowa podróż Świętego Mikołaja po powiecie kościańskim dobiegła końca. Po piątkowym wieczorze spędzonym w Lubiniu oraz sobotnim w Śmiglu, Mikołaj w niedzielę zatrzymał swój konwój na kościańskim rynku.

W zimny niedzielny wieczór, 4 grudnia 2016 roku, na kościańskim rynku Mikołaja, jego elfy oraz mikołajowych pomocników na motorach witały tłumy mieszkańców Kościana i powiatu kościańskiego.

Zebranych pod sceną, która znajdowała się na rozświetlonym tirze przywitał Starosta Kościański Bernard Turski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz. Po zejściu ze sceny samorządowcy częstowali zebranych cukierkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.  

Mimo zimna wszyscy chętnie bawili się przy świątecznych przebojach śpiewanych na żywo przez zespół elfów. Mikołaj w tym czasie spotykał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu w swoim pokoju, który znajdował się na jednej z rozświetlonych ciężarówek. Dzieci opowiadały Mikołajowi o swoich marzeniach oraz robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj przyjął wszystkich chętnych, a tych było co niemiara. Mikołajowy konwój wyjechał z Kościana nie jak planowano o 19.00, a dwie godziny później. Mikołaj wyjeżdżał zmęczony, ale szczęśliwy.

Oprócz wspólnych śpiewów z elfami oraz spotkania ze Świętym Mikołajem w jego pokoju, dzieci mogły też pokolorować świąteczny obrazek oraz napisać list do Mikołaja w specjalnej pracowni artystycznej, która znajdowała się na drugim tirze konwoju. I tu chętnych do wspólnych prac z elfami nie brakowało.

Każde dziecko, które przybyło do pracowni otrzymało kartonik ze smakowym mlekiem, które zasponsorowała firma Mlekovita.

Organizatorami Konwoju Świętego Mikołaja było Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko we współpracy z Powiatem Kościańskim, Miastem Kościan, Gminą Śmigiel, firmą Lira, Zakładem elektroinstalacyjnym Piotr Piechel, Opactwem Benedyktynów w Lubiniu oraz firmą Mlekovita.