Wakacje w górach

18 podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Kościanie wraz z opiekunami spędziło 5 dni w górach. Była to już kolejna, współorganizowana we wrześniu wraz ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy Wśród Was” wyprawa wakacyjna Ośrodka. 

Tym razem, w 10. roku działalności Ośrodka celem wyprawy była Kotlina Kłodzka. Na mieszkających w Starej Łomnicy wycieczkowiczów czekało pełne uroku gospodarstwo o wdzięcznej nazwie  - Górski Potok. Program wyjazdu przewidywał atrakcje na każdy dzień i każdego dnia była piękna pogoda.

Pierwszą z nich była wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku.  – Mimo braku złota wszystkim najbardziej spodobała się wyprawa podziemnym pociągiem – przyznaje Kinga Poniży, kierownik Ośrodka. Kolejnego dnia wśród atrakcji była także wizyta w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju i zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej. Podopieczni Ośrodka odwiedzili również bazylikę w Wambierzycach. Wszyscy bez wyjątku zobaczyli Jaskinie Niedźwiedzią. Dla nikogo z wycieczki nie jest już tajemnicą – po wizycie w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – sposób czerpania i produkcji papieru.

- Tak długi i atrakcyjny wyjazd był możliwy dzięki wsparciu instytucji i sponsorów – przyznaje K. Poniży. Wsparcia Ośrodkowi i Stowarzyszeniu udzielił Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Kościanie, fundusz PFRON w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie. Wyjazd wsparły również lokalne przedsiębiorstwa: Instal Filter, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Narzedziowiec, Folplast, Hurtownia Bas. 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo