WFOŚiGW w Poznaniu dofinansował przedsięwzięcie ekologiczne realizowane przez Powiat Kościański

Starostwo Powiatowe w Kościanie przystąpiło do realizacji przedsięwzięcia pn. Warsztaty dla młodzieży szkolnej oraz akcja wolontariatu, służąca ograniczaniu zużywania toreb foliowych, przeprowadzona na terenie powiatu kościańskiego pod hasłem „Powiat Kościański dba o środowisko”, współfinasowanego przez WFOŚiGW w Poznaniu.

W ramach przedsięwzięcia w dniach 5.11.2018 r. - 8.11.2018 r. realizowane będą warsztaty ekologiczne dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych. Uczniowie zgłoszonych do udziału w projekcie szkół wezmą udział w warsztatach w Związku Międzygminnym „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” w Czempiniu połączonych ze zwiedzaniem linii do segregacji odpadów w Piotrowie Pierwszym.  

Zadaniem uczestników warsztatów ekologicznych będzie podzielenie się z koleżankami i kolegami w swojej szkole wiedzą uzyskaną podczas warsztatów oraz przeprowadzenie akcji rozdawania toreb wielokrotnego użytku. W ramach realizacji przedsięwzięcia szkoła otrzyma torbę wielokrotnego użytku dla każdego ucznia.

Poza warsztatami, od 9.11.2018 r. w Kościanie, Śmiglu, Czempiniu, Krzywiniu oraz Jerce, przeprowadzona zostanie także akcja rozdawania toreb wielokrotnego użytku mieszkańcom powiatu kościańskiego.

Ponadto torbę od 9.11.2018 r. będzie można otrzymać w Starostwie Powiatowym w Kościanie przy al. T. Kościuszki 22 i przy ul. Gostyńskiej 38.

 www.wfosgw.poznan.pl

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo