Udane Mistrzostwa za nami

Kolejny już raz w pierwszą sobotę marca Zieleniec opanowany został przez narciarzy i snowboardzistów z powiatu kościańskiego. XVI Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie odbyły się 3 marca 2018 roku na stoku Gryglówka. Wzięło w nich udział 350 zawodników.

Zanim pierwsi zawodnicy rozpoczęli swoje zjazdy, minutą ciszy uczczono pamięć Stefana Józefowicza, który odszedł kilka przed zawodami. Stefan Józefowicz – nauczyciel wielu pokoleń narciarzy - był jednym z pomysłodawców i przyjaciół zawodów w Zieleńcu.

Najszybszymi narciarzami okazali się podobnie jak w ubiegłym roku Wiktoria Przybyła (0:22.33) oraz Ryszard Przygocki. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali Aleksandra Przybyła (0:24.27) oraz Jakub Chudak (0:21.91).

Najmłodszym narciarzem, który pokonał trasę zawodów był Adam Klemenski, natomiast najmłodszą zawodniczką wśród snowboardzistów okazała się Amelia Chudak. Najstarszym narciarzem był Grzegorz Ratajczak. Narciarz z najlepszym czasem zawodów otrzymał nagrodę specjalną – komplet nart. Natomiast najszybszy snowboardzista zawodów – spodnie z kolekcji olimpijskiej Pjongczang 2018.

Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal. Starostwo Powiatowe w Kościanie przygotowało także dla każdego zapisanego zawodnika promocyjną smycz.

W tym roku po raz pierwszy na stoku w Zieleńcu wystąpił także zespół Semplicze z Lubinia, który mimo mrozu rozgrzał publiczność i zawodników.

W ciągu szesnastu lat zawody odwołane zostały dwa razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu. W tym roku pogoda dopisała. Na stoku niemal przez cały dzień świeciło piękne słońce.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z Urzędem Miejskim Kościana, Urzędem Miejskim Śmigla, Urzędem Gminy Czempiń, Urzędem Gminy Kościan, Urzędem Miasta i Gminy Krzywiń, Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Kościanie.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w załączeniu.

Pliki do pobrania

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo