Trwa kolejna edycja programu Mądry i lubiany

Kolejny już raz na początku wakacji zdolne dzieci z powiatu kościańskiego biorą udział w zajęciach integracyjnych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kościanie. W tym roku w zajęciach, które odbywają się od wtorku (4.07.17 r.) i potrwają do czwartku (6.07.17 r.) uczestniczy ośmioro dzieci z kościańskiej „Czwórki”.

Program „Mądry i lubiany” stworzony został z myślą o dzieciach zdolnych, ale często nieśmiałych, mających trudności z nawiązywaniem relacji rówieśniczych. Adresowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym założeniem jest rozwijanie umiejętności społecznych i interpersonalnych, a w szczególności poprawienie umiejętności komunikacyjnych i współdziałania w grupie oraz rozbudzenie umiejętności rozpoznawania uczuć rówieśników.

Prowadzące zajęcia psycholog Grażyna Majchrzycka i pedagog Justyna Kram podczas zajęć dbały o wyzwolenie i rozwijanie aktywności dzieci, poprawę umiejętności komunikacji i współdziałania w grupie oraz rozbudzanie umiejętności rozpoznawania nastrojów i uczuć rówieśników.

W  tym roku duży nacisk kładziono także na uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa, które mogą ich spotkać podczas korzystania z internetu.

W poprzednich edycjach programu w zajęciach udział brały dzieci z innych szkół powiatu kościańskiego.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo