Strażacy i Policjanci zapraszają seniorów i krwiodawców

Dodano: 11 stycznia 2019

W niedzielę, 20 stycznia 2019 roku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Kościanie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie oraz Fundacja „Votum” już po raz trzeci organizują akcję „Od przedszkola do seniora”.

Data nie jest przypadkowa, bo przecież w styczniu obchodzony jest „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Organizatorzy szczególnie  zapraszają seniorów z wnukami. Oprócz sprzętu i wyposażenia obu formacji goście będą mogli zobaczyć jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.

 Strażacy duży nacisk chcą położyć na zagrożenia z jakimi możemy się spotkać o tej porze roku. W ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” specjalny blok dedykowany będzie zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. Szczęśliwcy będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe. Strażacy pokażą także podstawy pierwszej pomocy. Ze względu na trwające ferie będą również mówić o tym, jak niebezpieczne jest korzystanie ze ślizgawki na rzece, stawie czy jeziorze i jak należy się zachować jeśli pod kimś załamie się lód.

Policjanci pokażą sprzęt, z którego codziennie korzystają, a także umundurowanie. Nie zabraknie też dobrych rad jak ustrzec się przed czyhającymi złodziejami. Będzie także stoisko profilaktyczne z zagadkami dla dzieci i poradami dla seniorów, pokaz daktyloskopii, stroju uderzeniowego oraz alkogogle. Dzieci będą mogły spotkać także sierżanta Pyrka. Zainteresowani wstąpieniem do służby w Policji będą mogli uzyskać informację jak zostać policjantem.

Cała akcja ma także inny wymiar. Chętni będą mogli poczuć się ratownikami… oddając krew. Przed strażnicą zaparkuje krwiobus Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy chętny w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym Strażacy i Policjanci dedykują całą akcję. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie!

Strażacy i Policjanci wszystkich chętnych serdecznie zapraszają do budynku Komendy Powiatowej PSP w Kościanie przy ul. Bączkowskiego 5a w niedzielę, 20 stycznia 2019 roku od godz. 9.00 do 14.00.

 

st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie

asp. Izabela Czerwińska – KP Policji w Kościanie

Foto: archiwum KP PSP w Kościanie