Stęsknieni wracamy na trasy rowerowe

Dodano: 03 września 2020

Stęsknieni wracamy na trasy rowerowe

Po wyjątkowo długiej przerwie, zapraszamy miłośników rowerowych wycieczek do udziału w Powiatowym Rajdzie Rowerowym po Ziemi Kościańskiej, który odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie udało nam się zorganizować żadnej rowerowej wyprawy wiosną, dlatego tym serdeczniej zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału we wspólnej rowerowej wyprawie urokliwymi szlakami Ziemi Kościańskiej.

Tym razem na trasę rajdu rowerzyści wyruszą z parkingu przy kościańskim basenie (ul. Nacławska 84). Pojadą do Nacławia, następnie przez Nielęgowo w stronę Gryżyny, by tuż przed wjazdem do wsi, skręcić do Gniewowa, dalej do Widziszewa i Bruszczewa. Przed drogą S5 skręcimy w prawo, w stronę Czacza, następnie w lewo i tunelami pod S5 dojedziemy do Śmigla. Tam ulicami Glinkowa, Dworska i Kościańską udamy się na metę rajdu, pod śmigielskie wiatraki, gdzie na wszystkich będzie czekać smaczna zupa oraz ciasto. Start rajdu: godz. 9:30. Długość trasy to ok. 25 km.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie, prosimy o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu.

Powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Zapisy na rajd przyjmowane będą do 16 września 2020 roku w Biurze Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Poniżej można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy rajdu. Jednocześnie informujemy, że tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.

Wszystkich chętnych do wspólnej rowerowej wycieczki serdecznie zapraszamy i jednocześnie prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących na starcie, trasie i mecie rajdu.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania rajdu z powodów związanych z sytuacją epidemiczną.

Pliki do pobrania