Sprzedawca roku 2016

Natalia Juraś została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu „Najlepszy Sprzedawca Roku 2016”.

W konkursie, który odbył się 17 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie wzięło udział 10 zwyciężczyń etapów szkolnych ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kościańskiego, kształcących się w zawodzie sprzedawca.  

Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy z przedmiotów zawodowych, zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce oraz wyłonienie uczniów z największymi predyspozycjami do wykonywania zawodu sprzedawcy.

Uczennice biorące udział w konkursie międzyszkolnym musiały przejść przez II etapy. W pierwszej części uczestniczki konkursu musiały napisać test składający się z 35 pytań obejmujących wiedzę z przedmiotów zawodowych. W drugiej części konkursu do wykonania było zadanie praktyczne, na które składało się: wykonanie kalkulacji ceny detalicznej, wykazanie się znajomością kodów cen detalicznych, sporządzenie wywieszki cenowej, sporządzenie zamówienia klienta, wypełnienie druku wpłata gotówkowa, ustalenie stanu końcowego gotówki w kasie.  

Poza zdobywczynią pierwszego miejsca w pierwszej piątce znalazły się: Katarzyna Kozłowska (II miejsce), Aneta Wierzejewska (III miejsce), Izabela Walkowiak (IV miejsce), Weronika Kustosz (V miejsce).

Obecny na podsumowaniu konkursu Starosta Kościański Bernard Turski pogratulował jego uczestniczkom wiedzy i umiejętności zawodowych, natomiast wszystkim obecnym życzył wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się Świąt.

Konkursowi patronowali: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Gazeta Kościańska, Stowarzyszenie Kupców Ziemi Kościańskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ratajczaka.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo