Sportowe półkolonie w Schronisku Młodzieżowym w Śmiglu

Śmigielskie Szkolne Schronisko Młodzieżowe zaprosiło dzieci na dwa turnusy półkolonii. Turnusy trwały 5 dni. Łącznie z oferty skorzystało 30 dzieci. Wypoczynek w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” kwotą 3300 złotych wsparło Starostwo Powiatowe w Kościanie. 

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Dzieci pływały kajakami w wokół Kościana. Nikt nie zakończył przygody w wodzie. Po zmaganiach na wodzie przyszedł czas na kościańską ściankę wspinaczkową i próbę na wysokości. Koloniści mieli także okazję do zwiedzania wieży ciśnień w Śmiglu, gdzie czekała na nich wystawa starych fotografii. Rowerowe wycieczki po okolicy, gimnastyka,  wycieczka kolejką wąskotorową i jazda drezyną na stacji śmigielskiej kolejki, kąpiele na basenie, spotkania ze strażakami w Starym Bojanowie, wizyta na Ranczo w Dolinie to tylko niektóre z wakacyjnych atrakcji. Nie zabrakło spotkania przy ognisku, letnich smakołyków i wspólnego wykonywania prac plastycznych. Z dziećmi spotkały się też władze gminy Śmigiel z burmistrz Małgorzatą Adamczak na czele.

Wszystkie dzieci z uśmiechami wracały do domów.

Łącznie w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży” Powiat Kościański przeznaczył w tym roku kwotę ponad 36 tysięcy złotych. 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo