Sikawki 2017

W Głuchowie odbyły się XIV Europejskie i XVII Krajowe Zawody Sikawek Konnych. W zawodach wystartowało 30 drużyn. Polskę reprezentowały 24 drużyny: 6 kobiecych i 18 męskich. Z Czech, Węgier i Niemiec przyjechało 6 drużyn.

W zawodach brały udział zabytkowe sikawki ręczne i parowe. Zaciętą rywalizację wygrała drużyna OSP Świbie. Wśród kobiet zwyciężyły panie z Dąbrowy, a wśród drużyn zagranicznych najlepsza była drużyna z miejscowości Sumeg na Węgrzech. Po zawodach dla strażaków i widzów wystąpiła orkiestra i mażoretki z Kościana oraz zespół Andre. Dzień zakończyła zabawa taneczna.

Imprezę tradycyjnie wsparło Starostwo Powiatowe w Kościanie. Obecni na zawodach starostowie: Bernard Turski i Stefan Stachowiak wręczając nagrody gratulowali zwycięzcom sukcesów w sportowej rywalizacji.

Organizatorami zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie, Oddział Wojewódzki OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka, Starostwo Powiatowe w Kościanie i wszystkie gminy powiatu.

 

Fot. P. Strzelczyk

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo