Ruszyła rozbudowa starostwa

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie biurowca starostwa przy ulicy Gostyńskiej.

Do nowego budynku, który powstaje na tyłach już istniejącego, przeniesiony zostanie Wydział Komunikacji i Dróg. Celem zmian jest podniesienie komfortu obsługi mieszkańców oraz zmiana warunków pracy urzędników. Chcąc załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji i Dróg nie będzie już trzeba wchodzić po schodach na piętro i poruszać się po wąskim korytarzu. Również klienci oczekujący na załatwienie swojej sprawy będą mieli stworzone ku temu lepsze i bardziej komfortowe warunki. Zwolnione po przeniesieniu Wydziału Komunikacji i Dróg biura zostaną wykorzystane przez inne wydziały.

Główną częścią nowego budynku będzie zajmująca 103 m2 sala operacyjna, w której umieszczonych zostanie 8 stanowisk obsługi klientów wydziału. Poza tym w budynku znajdować się będzie przestronna poczekalnia dla klientów, pięć pomieszczeń biurowych, w których znajdować się będą m.in. biuro naczelnika wydziału, biuro praw jazdy oraz obsługi przedsiębiorców, toalety, w tym także toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych.

Kasa, która obecnie znajduje się na drugim piętrze, przeniesiona zostanie na miejsce punktu informacyjnego.

Możliwe będzie przemieszczanie się między nowym i starym budynkiem starostwa bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wjazd do wózków usytuowany jest przy istniejącym już wejściu.

W związku z rozbudową budynku przebudowany zostanie także parking.  Zniknie sześć miejsc parkingowych, ale w zamian za to pojawi się osiemnaście innych. Łącznie z tej strony budynku możliwe będzie zaparkowanie 47 samochodów. Oprócz tego przy budynku znajduje się jeszcze jeden parking (od strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie).

Rozbudowany zostanie także system monitoringu, a na terenie wokół budynku staną dodatkowe lampy zewnętrzne.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Budomont Sp. z o.o. Całkowity koszt budowy wyniesie ponad 1,5 mln złotych. Autorem projektu nowego budynku starostwa jest kościańska firma Complex Projekt.

Roboty budowlane potrwają do końca października tego roku. Przeniesienie wydziału do nowego budynku planowane jest na początek 2018 roku.

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo