Rekreacyjne ferie z biblioteką - 2018

Jak co roku, Centrum Kultury w Śmiglu - Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu przygotowała ofertę na ferie, z której skorzystało trzydzieścioro dzieci w wieku 6-10 lat. Jako, że siedziba biblioteki jest remontowana, a tymczasowy lokal nie pozwala na prowadzenie zorganizowanych zajęć z taką liczbą uczestników, nasze ferie ograniczyły się do trzech wyjazdów.

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy skorzystali z dofinansowania z powiatu kościańskiego, w ramach programu „Ferie na sportowo dla dzieci i młodzieży”.  Zajęcia odbyły się w poniedziałek, środę i piątek drugiego tygodnia ferii i trwały po trzy godziny każdego dnia.

Pierwszego dnia, w poniedziałek 19 lutego uczestnicy autobusem pojechali na lodowisko w Kościanie, gdzie przez dwie godziny jeździli na łyżwach. Niektóre dzieci niepewnie wchodziły na lód, ponieważ po raz pierwszy miały na nogach łyżwy. Nie obyło się bez upadków.  Bardzo szybko jednak nauczyły się poruszania po lodowisku i miło spędziły czas na wspólnej zabawie. Po zejściu z płyty lodowiska dzieci odpoczywały zajadając drugie śniadanie.   

W środę uczestnicy „Rekreacyjnych ferii z biblioteką” po raz kolejny pojechali do Kościana. Tym razem celem naszej wyprawy był basen. Również tutaj spędziliśmy dwie godziny kąpiąc się na małym basenie oraz zjeżdżając na zjeżdżalni, pod czujnym okiem ratownika i opiekunów. Mimo, że korzystaliśmy z basenu aktywnie, zabawa tak spodobała się najmłodszym, że nie chcieli wyjść z wody. Po kąpieli przyszedł czas na drugie śniadanie i powrót do Śmigla.

W piątek, 23 lutego uczestnicy ferii spotkali się w śmigielskim klubie zabaw Family Club. Tutaj do wyłącznej dyspozycji dzieci z naszej grupy był cały plac zabaw. Najmłodsi bawili się w kulkach, pokonywali tor przeszkód, wspinali się i zjeżdżali na zjeżdżalniach. Nieco starsze dzieci chętnie grały w piłkę i skorzystały z trampolin. Po dwóch godzinach wyczerpującej zabawy na dzieci czekał pyszny posiłek – pizza, dzięki której zregenerowały siły. Tym śmigielskim akcentem zakończyły się tegoroczne ferie zorganizowane przez bibliotekę.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo