Przyszłość Wielkopolski bez węgla brunatnego?

Dodano: 19 września 2017

Fundacja „Rozwój Tak - Odkrywki Nie” i starostowie powiatów: gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego oraz burmistrzowie: Krobi i Miejskiej Górki zapraszają na konferencję „Samorządy i mieszkańcy a kopalnie odkrywkowe.  Przyszłość Wielkopolski  bez  węgla brunatnego?”

Konferencja odbędzie  się  29  września  2017 r. (piątek) w Poznaniu na terenie  Międzynarodowych Targów Poznańskich (sala zielona), ul. Głogowska 14,  w godz. od 11.00 do 14.00. 

W trakcie konferencji przedstawione zostanie stanowisko samorządów i stowarzyszeń mieszkańców wobec odkrywkowych kopalni węgla brunatnego oraz ochrony złóż kopalin w Wielkopolsce. Omówiony zostanie też temat transformacji energetycznej kraju w kontekście Wielkopolski.  

Wśród zaproszonych gości i prelegentów, oprócz władz województwa, parlamentarzystów oraz przedstawicieli  właściwych ministerstw, znajdą się samorządowcy, liderzy społeczności lokalnych oraz rolnicy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, naukowcy i eksperci m.in. prof. dr hab. inż. Jan Popczyk (Politechnika Śląska, autor książki o energetyce rozproszonej, zrównoważonym rozwoju, efektywności energetycznej i energii odnawialnej) oraz dr  Michał Wilczyński (niezależny ekspert, b. Gł. Geolog kraju, autor publikacji „Węgiel. Już po zmierzchu”).

Konferencję zwieńczy dyskusja z udziałem gości i ekspertów.      

Jeśli mieszkańcy powiatu kościańskiego zgłoszą zainteresowanie udziałem w konferencji w formie zorganizowanej grupy Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie” deklaruje pomoc w transporcie.

Pytania prosimy kierować na adres: biuro@fundacja.rt-on.pl.