Powiat kupił nieruchomość

Dodano: 29 października 2020

Powiat kupił nieruchomość

Zarząd Powiatu Kościańskiego zrealizował uchwałę Rady Powiatu Kościańskiego z 23 września 2020 roku w sprawie zgodny na zakupienie przez Powiat Kościański nieruchomości od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo Prowincji Chełmińsko – Poznańskiej znajdującej się w Kościanie.

Umowę sprzedaży zawarto w piątek 23 października 2020 roku. Powiat Kościański zakupił od Zgromadzenia Sióstr działkę o powierzchni dwóch tysięcy trzydziestu jeden metrów kwadratowych i trzy budynki, które się na niej znajdują. Są to: budynek szpitalny o powierzchni ponad 765 metrów kwadratowych, w którym znajduje się oddział paliatywny, budynek mieszkalny - dom sióstr o powierzchni ponad 601 metrów kwadratowych i budynek, w którym znajduje się izba przyjęć o powierzchni 132 metrów kwadratowych. Transakcją nie została objęta kaplica przy domu sióstr.

W wyniku negocjacji Powiat Kościański za nieruchomość zapłacił 1 milion 200 tys. złotych. Pieniądze zostały przekazane 28 października. Zakup działki wraz z zabudowaniami reguluje prawa własności, a przez to pozwoli na przeprowadzenie kompleksowego remontu oddziału paliatywnego. Tempo realizacji planów remontowo-inwestycyjnych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wynikających z niej bieżących potrzeb.