Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Powiatu Kościańskiego udzielana jest w trzech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym jednym prowadzonym przez organizację pozarządową.

02 lutego 2016
XIV Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu

XIV Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu

Powiat Kościański, samorządy gminne z terenu powiatu kościanskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Hellada" przy I LO w Kościanie, zapraszają na XIV Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie, które odbędą się 5 marca 2016 r. w Zieleńcu.

 

09 lutego 2016
Ogłoszenie o naborze wniosków

Ogłoszenie o naborze wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie ogłasza nabór wniosków w sprawie udzielania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

09 lutego 2016
Szansa dla zajęcy

Szansa dla zajęcy

Od 2007 roku realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Stację Badawczą PZŁ w Czempiniu i myśliwych „Program regulacji liczebności lisa Vulpes vulpes w obwodach łowieckich na terenie Powiatu Kościańskiego w celu restytucji zająca szaraka Lepus europaeus”. Polowanie, które odbyło się w sobotę 6 lutego 2016 roku, jest kolejnym etapem programu.

08 lutego 2016
Kolejna edycja gry miejskiej

Kolejna edycja gry miejskiej "Kryptonim Wolność"

W sobotę 20 lutego 2016 roku, zapraszamy do udziału w kolejnej, piątej już edycji kościańskiej gry miejskiej "Kryptonim Wolność".

05 lutego 2016
PIT za 2015 rok przez Internet

PIT za 2015 rok przez Internet

Informujemy o możliwości składania deklaracji podatkowych PIT za rok 2015 przez internet z wykorzystaniem systemu e-Deklaracji. To najszybsza i najłatwiejsza metoda złożenia zeznania rocznego. Więcej informacji udziela Urząd Skarbowy w Kościanie.

04 lutego 2016

"Ferie zimowe na sportowo" w Kiełczewie

Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Stowarzyszenie ”Bożeny Koleżanki i Przyjaciele”  29 stycznia 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Kiełczewie,  zorganizowało  wakacyjną  imprezę   dla dzieci i młodzieży ”Ferie zimowe na sportowo”. W programie wzięło udział 49 osób.

02 lutego 2016
Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną

Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną

Starostwo Powiatowe w Kościanie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz podopiecznych ośrodka rehabilitacyjnego z terenu powiatu kościańskiego do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną”

01 lutego 2016
Konferencja prasowa  w siedzibie PAP w Warszawie

Konferencja prasowa w siedzibie PAP w Warszawie

W piątek 29 stycznia 2016 roku w Warszawie, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, Starosta Kościański Bernard Turski w porozumieniu z Fundacją „Rozwój Tak - Odkrywki Nie” zorganizował konferencję prasową pt. „Samorządy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe razem przeciw odkrywkom węgla brunatnego”.

01 lutego 2016
Konferencja prasowa w szpitalu

Konferencja prasowa w szpitalu

W poniedziałek, 25 stycznia, Starosta Kościański Bernard Turski wziął udział w konferencji prasowej poświęconej działalności szpitala. Wziął w niej udział także dyrektor SP ZOZ dr Piotr Lehmann.

27 stycznia 2016
Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów  zaprasza na spotkanie

Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na spotkanie

Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na spotkanie założycielsko - organizacyjne, które odbędzie się w Restauracji Poemat w piątek 12.02.2016r o godzinie 19.00. Spotkanie poświęcone jest założeniu Stowarzyszenia. W czasie spotkania odbędą się wybory do władz Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów.

26 stycznia 2016
Dwa wnioski Powiatu Kościańskiego na liście rankingowej

Dwa wnioski Powiatu Kościańskiego na liście rankingowej

W wyniku odwołania złożonego przez władze Powiatu Kościańskiego, wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych w 2016 roku złożone w ramach tzw. "Schetynówek"  znalazły się na liście rankingowej.

25 stycznia 2016