Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
XVII Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce

XVII Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce

W niedzielę, 19 lutego br., w hali sportowej w Racocie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce. Przystąpiły do nich cztery drużyny reprezentujące gminy powiatu kościańskiego, w tym ubiegłoroczny zwycięzca - Magik Mięta Team Kościan. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych partii.

22 lutego 2017
Koszyczek wielkanocny – KONKURS!

Koszyczek wielkanocny – KONKURS!

Starostwo Powiatowe w Kościanie jak co roku zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz osoby niepełnosprawne z terenu powiatu kościańskiego do udziału w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną”.

21 lutego 2017
73. rocznica śmierci Floriana Marciniaka

73. rocznica śmierci Floriana Marciniaka

Wczoraj, 20 lutego 2017 roku, w 73. rocznicę śmierci pierwszego naczelnika Szarych Szeregów Floriana Marciniaka kwiaty pod pomnikiem harcmistrza złożyli przedstawiciele samorządów Powiatu Kościańskiego oraz Miasta Kościana: Starosta Bernard Turski, Wicestarosta Stefan Stachowiak, Burmistrz Michał Jurga oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ruszkiewicz.

21 lutego 2017
WIOŚ w Poznaniu ostrzega o złej jakości powietrza

WIOŚ w Poznaniu ostrzega o złej jakości powietrza

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, ze względu na bardzo złą jakość powietrza w województwie wielkopolskim dzisiaj, tj. 16.02.2017 r. osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać spędzania czasu na zewnątrz. Odradza się uprawianie aktywności na otwartej przestrzeni (bieganie, jazda na rowerze). 

16 lutego 2017
Konferencja prasowa Disco Summer Show Festival

Konferencja prasowa Disco Summer Show Festival

Disco Summer Show Festival to największe muzyczne powitanie lata w powiecie kościańskim. Ponad 7 godzin muzyki na żywo podczas wieczornego koncertu w wykonaniu czołowych gwiazd muzyki tanecznej to tylko część atrakcji, jakie będą czekać na gości festiwalu 24 czerwca 2017 roku na placu przy basenie MOSiR w Kościanie. Koncert najpopularniejszych gwiazd muzyki disco poprzedzony zostanie przeglądem muzycznym lokalnych zespołów oraz występem jednego z największych artystów polskiej sceny rozrywkowej – Krzysztofa Krawczyka. Oprócz muzyki, Disco Summer Show Festival to także specjalnie przygotowana strefa atrakcji dla najmłodszych, lunapark i animatorzy oraz rozbudowana wioska gastronomiczna z nieodłącznym elementem festiwalowej rzeczywistości – food- i beertruckami oferującymi specjały, które zaspokoją nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Będą burgery i fastfoody oraz przysmaki wegetariańskie i wegańskie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

16 lutego 2017
Konferencja

Konferencja "Dziecko Krzywdzone"

W miniony piątek, 10 lutego 2017 r., w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pt. „Dziecko krzywdzone”, skierowana do osób pracujących w placówkach pedagogicznych oraz instytucjach pomocowych funkcjonujących na terenie powiatu kościańskiego.

 

15 lutego 2017
Na Forum rolniczym o grypie ptaków

Na Forum rolniczym o grypie ptaków

Starosta Kościański Bernard Turski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kościanie Zygmuntem Koniecznym zaprosili przedstawicieli środowisk rolniczych z powiatu kościańskiego do udziału w Forum Rolniczym.

13 lutego 2017
Ruszyły zapisy na Mistrzostwa Powiatu w Zieleńcu

Ruszyły zapisy na Mistrzostwa Powiatu w Zieleńcu

Od dziś (9 lutego 2017 r.) do 23 lutego w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kościanie (ul Gostyńska 38) codziennie w godzinach 8:00-15:00 można zgłaszać swój udział w XV Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu.

09 lutego 2017
Uwaga - marznące opady!

Uwaga - marznące opady!

W załączniku przedstawiamy komunikat ostrzegawczy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

03 lutego 2017
Zapraszamy do Zieleńca

Zapraszamy do Zieleńca

Już 4 marca 2017 roku w Zieleńcu odbędę się jubileuszowe XV Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie.

03 lutego 2017
Reforma oświaty w powiecie

Reforma oświaty w powiecie

Rada Powiatu Kościańskiego na ostatniej sesji, która odbyła się 1 lutego 2017 roku, podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnym na terenie powiatu kościańskiego.

03 lutego 2017
Kwalifikacja wojskowa w powiecie

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

Do 22 lutego potrwa kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu kościańskiego. W powiecie kościańskim kwalifikacji wojskowej w 2017 r. podlega, 493 mężczyzn rocznikiem 1998, 16 mężczyzn rocznik starszy, 5 mężczyzn kat. „B”, 17 kobiet.

02 lutego 2017