Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Wydział Komunikacji i Dróg w nowym budynku

Wydział Komunikacji i Dróg w nowym budynku

Od dzisiaj, 18 kwietnia 2018 roku, klienci Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Kościanie sprawy związane z rejestracją pojazdów, wydawaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdem oraz zaświadczeń, licencji i zezwoleń na wykonywanie transportu drogowego załatwiać będą w nowym budynku wydziału.

18 kwietnia 2018
UWAGA - burze

UWAGA - burze

W załączniku przekazujemy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

16 kwietnia 2018
Zamordowani 78 lat temu

Zamordowani 78 lat temu

W rocznicę ujawnienia Zbrodni Katyńskiej Stefan Stachowiak, Wicestarosta Kościański oddał hołd, złożył wiązankę kwiatów i uczcił pamięć Polaków zamordowanych przez Rosjan.

13 kwietnia 2018
XI Konkurs Tańca „Złota Nutka”

XI Konkurs Tańca „Złota Nutka”

W środę, 11 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie odbył się XI Konkurs Tańca o „Złotą Nutkę”. Głównymi organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie, Kościański Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Kościański Bernard Turski. Wśród zaproszonych gości obecny był Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak.

12 kwietnia 2018
Pieniądze na usuwanie azbestu

Pieniądze na usuwanie azbestu

Informujemy o możliwości składania wniosków na dofinansowanie kosztów związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest na terenie powiatu kościańskiego.

10 maja 2018
Wejściówek na koncert brak

Wejściówek na koncert brak

Szanowni Państwo, informujemy, że skończyły się wejściówki na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędzie się w Kościanie 22 kwietnia 2018 roku.

10 kwietnia 2018
60 tysięcy złotych na zabytki

60 tysięcy złotych na zabytki

Rada Powiatu Kościańskiego podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji zabytków niestanowiących własności Powiatu Kościańskiego.

10 kwietnia 2018
Koncert - TRĄBO NASZA, WROGOM GRZMIJ!

Koncert - TRĄBO NASZA, WROGOM GRZMIJ!

Starosta Kościański z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego zaprasza na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim.

Koncert odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku o godzinie 19.00 na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

Na scenie wystąpi ponad 100 artystów: soliści, zespół wokalny „Why Not”, chór, balet i orkiestra symfoniczna.

06 kwietnia 2018
Młodzi opowiadali o marzeniach Wielkopolan o wolnej Polsce

Młodzi opowiadali o marzeniach Wielkopolan o wolnej Polsce

Wczoraj, 4 kwietnia 2018 roku, odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, której zadaniem było wyłonienie zespołu uczniowskiego reprezentującego powiat kościański podczas Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

05 kwietnia 2018
Powołano komisję konkursową

Powołano komisję konkursową

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kościańskiego, która odbyła się 4 kwietnia 2018 roku podjęto uchwałę w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie.

05 kwietnia 2018
MS Excel - od podstaw

MS Excel - od podstaw

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza na dwudniowe szkolenie pod hasłem MS Excel - od podstaw.

04 kwietnia 2018
13. rocznica śmierci świętego Jana Pawła II

13. rocznica śmierci świętego Jana Pawła II

3 kwietnia 2018 roku z okazji przypadającej dzień wcześniej 13. rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II Stefan Stachowiak, Wicestarosta Kościański w imieniu władz powiatu i jego mieszkańców złożył kwiaty pod pomnikiem papieża na placu Niezłomnych w Kościanie.

03 kwietnia 2018