OBRZANIE dziękują!

W poniedziałek 5 grudnia Starosta Kościański spotkał się z wyjątkowymi gośćmi. Mali Członkowie Dziecięcego Zespołu Tanecznego "Obrzanie" złożyli Staroście podziękowania za "zainteresowanie działalnością zespołu i wspieranie jego poczynań w kultywowaniu tradycji tańca ludowego".

Starosta podziękował tancerzom za odwiedziny i podziękowania. Życzył im wielu radości z występów w Zespole. Ośmioro tancerzy z Zespołu odwiedziło Starostę w towarzystwie Beaty Lorych Prezesa Zespołu i Elżbiety Franek Kierownika Artystycznego. Panie poinformowały Starostę, że w roku obecnym znacznie wzrosło zainteresowanie dzieci Zespołem. W chwili obecnej ma on 65 tancerzy. Dzieci ćwiczą dwa razy w tygodniu po dwie godziny w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza to dzieci od "Zerówki" do trzeciej klasy, w drugiej tańczą dzieci od uczące się w klasach 4-6.

Zespół "Obrzanie" istnieje przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie od 2000 roku. W roku obecnym w ramach otwartego konkursu ofert otrzymał wsparcie Starostwa Powiatowego na promocję twórczości ludowej w regionie Powiatu Kościańskiego, naukę tańców ludowych i narodowych w wysokości 1500 złotych.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo