Niedziela ze Świętym Mikołajem

Podobnie jak w ubiegłym roku także i tym razem w niedzielę poprzedzającą Mikołajki na kościański rynek zajechał Konwój Świętego Mikołaja. Tym razem Mikołajowi, Pani Mikołajowej i rozśpiewanym elfom towarzyszyły także postaci z bajek. Dzieci mogły się sfotografować m.in. z Olafem, Minionkami, Śpiącą Królewną, Kaczorem Donaldem i Daisy, Kotem w butach i Pingwinami z Madagaskaru.

W zimne niedzielne popołudnie, 3 grudnia 2017 roku, Mikołaja, elfy, ich pomocników na motorach, gostyńskie mażoretki oraz kolorowe postacie ze znanych bajek witały tłumy mieszkańców Kościana i powiatu kościańskiego.

Zebranych pod sceną, która znajdowała się na rozświetlonym tirze przywitał Starosta Kościański Bernard Turski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz. Po zejściu ze sceny samorządowcy częstowali zebranych cukierkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymali także mikołajkowe czapki z napisem „Powiat Kościański”.

Mimo zimna wszyscy chętnie bawili się przy świątecznych przebojach śpiewanych na żywo przez zespół elfów oraz fotografowali się z bajkowymi postaciami na specjalnie przygotowanych do tego ściankach. Mikołaj w tym czasie spotykał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu w swoim pokoju, który znajdował się na jednej z rozświetlonych ciężarówek. Dzieci opowiadały Mikołajowi o swoich marzeniach oraz robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj przyjął wszystkich chętnych, a tych było co niemiara.

Tego dnia dzieci mogły też pokolorować świąteczny obrazek w specjalnej pracowni artystycznej, która znajdowała się na drugim tirze konwoju. I tu chętnych do wspólnych prac z elfami nie brakowało.

Dziś Mikołaj odwiedzi jeszcze najmłodszych mieszkańców Piasków w powiecie gostyńskim.

Organizatorami Konwoju Świętego Mikołaja było Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko we współpracy z Powiatem Kościańskim, Miastem Kościan, Gminą Śmigiel, Sołectwem Bielewo, firmą Lira, Zakładem Elektroinstalacyjnym Piotr Piechel, firmą Instal-Filter, Grafito, firmą Mlekovita, Nadleśnictwem Kościan, a także Mażoretkami Big Bang z Gostynia, Grupą Motocyklową Stop Śmierci z Kościana, Wind Wolves ze Śmigla oraz Weteran Gostyń, kościańską i gostyńską policją, kościańską strażą miejską i strażakami ochotnikami z Kościana, Gostynia, Śmigla i Piasków.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo