Narciarskie i snowboardowe święto Powiatu Kościańskiego w Zieleńcu

Dodano: 04 marca 2019

Po raz siedemnasty narciarze i snowboardziści z powiatu kościańskiego spotkali się w Zieleńcu. Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie odbyły się w sobotę, 2 marca 2019 roku, na stoku Gryglówka. Do udziału w zawodach zgłosiło się 364 zawodników. Slalom ukończyło 270 z nich.

Zanim pierwsi zawodnicy rozpoczęli swoje zjazdy, przybyłych na stok w Zieleńcu przywitał Wicestarosta Kościański Zbigniew Franek, który podziękował przybyłym za to, że znaleźli czas na wspólną zabawę i życzył zawodnikom udanych zjazdów.

Najszybszymi narciarzami okazali się: Wiktoria Przybyła (podobnie jak w latach poprzednich) oraz Mateusz Bajstok. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Aleksandra Grzymała i Michał Wyrwa.

Najmłodszą narciarką, która pokonała trasę zawodów, była Jagna Zimniak, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszą zawodniczką była Amelia Chudak. Najstarszym narciarzem – podobnie jak w roku ubiegłym - był Grzegorz Ratajczak.

Narciarz z najlepszym czasem zawodów otrzymał nagrodę specjalną – deskę snowboardową, zaś narciarka – kask i bieliznę narciarską.

Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

W tym roku na stoku w Zieleńcu wystąpił także zespół Semplicze z Lubinia, który rozgrzał publiczność i zawodników, zapraszając zebranych na stoku mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy. Stok przy wyciągu Gryglówka tego dnia zamienił się nie tylko w arenę sportowych zmagań mieszkańców powiatu kościańskiego, ale także radosny festiwal piosenki.

W ciągu siedemnastu lat zawody odwołane zostały dwa razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z Urzędem Miejskim Kościana, Urzędem Miejskim Śmigla, Urzędem Gminy Czempiń, Urzędem Gminy Kościan, Urzędem Miasta i Gminy Krzywiń.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw był Edward Strzymiński, natomiast dyrektorem zawodów Zbigniew Bernard.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w załączeniu.

Pliki do pobrania