Konkurs „Nie daj szansy AIDS" rozstrzygnięty

16 listopada 2017 roku wręczono nagrody laureatom konkursu powiatowego o AIDS. Tegoroczny temat konkursu to „Krótka historia o HIV”. 

Tegoroczny konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu, który propaguje wiedzę o drogach zakażenia i objawach towarzyszących zakażeniu HIV, wskazuje na bezpieczne zachowania chroniące przed zakażeniem HIV, upowszechnia wiedzę o profilaktyce zakażeń przenoszonych drogą płciową, zachęca do wykonania testu w kierunku HIV po każdej sytuacji ryzykownej.

Praca konkursowa mogła być wykonana przez jedną osobę, bądź liczącą maksymalnie 3 osoby ekipę filmową.

Organizatorem powiatowego etapu konkursu i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Kościanie.

Laureatkami konkursu zostały uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie: Aleksandra Sobiesińska, Dagmara Koczorowska, Zuzanna Gościniak.

Głównym organizatorem etapu wojewódzkiego konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna w Poznaniu, dlatego też praca, która zajęła I miejsce została przesłana do etapu wojewódzkiego. Finał konkursu odbędzie się 22 listopada 2017 roku w Multikinie w  Poznaniu.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo