Konferencja prasowa Disco Summer Show Festival

Disco Summer Show Festival to największe muzyczne powitanie lata w powiecie kościańskim. Ponad 7 godzin muzyki na żywo podczas wieczornego koncertu w wykonaniu czołowych gwiazd muzyki tanecznej to tylko część atrakcji, jakie będą czekać na gości festiwalu 24 czerwca 2017 roku na placu przy basenie MOSiR w Kościanie. Koncert najpopularniejszych gwiazd muzyki disco poprzedzony zostanie przeglądem muzycznym lokalnych zespołów oraz występem jednego z największych artystów polskiej sceny rozrywkowej – Krzysztofa Krawczyka. Oprócz muzyki, Disco Summer Show Festival to także specjalnie przygotowana strefa atrakcji dla najmłodszych, lunapark i animatorzy oraz rozbudowana wioska gastronomiczna z nieodłącznym elementem festiwalowej rzeczywistości – food- i beertruckami oferującymi specjały, które zaspokoją nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Będą burgery i fastfoody oraz przysmaki wegetariańskie i wegańskie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

- To będzie największe muzyczne powitanie lata. Takiej imprezy w powiecie kościańskim i tej części Wielkopolski jeszcze nie było. Z wielkim hukiem rozpoczniemy tegoroczne wakacje – powiedział Robert Zaborski, ambasador Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko podczas konferencji prasowej Disco Summer Show Festiwal. 

W konferencji prasowej, która odbyła się 15 lutego 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie, oprócz Roberta Zaborskiego, udział wzięli także: Starosta Kościański Bernard Turski, Burmistrz Miasta Kościana Michał Jurga oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz.

Impreza, która rozpocznie się o godz. 14.00 piknikiem rodzinnym potrwa dziewięć godzin. Jej zwieńczeniem będzie pokaz sztucznych ogni.

- Wieczorny koncert poprzedzony zostanie występami miejscowych zespołów i solistów, a potem głos oddamy znanym artystom. Główną gwiazdą będzie Krzysztof Krawczyk i czołówka zespołów disco – powiedział Starosta Kościański Bernard Turski.

Popołudniu i wieczorem na scenie oprócz  Krzysztofa Krawczyka, zobaczymy i posłuchamy m.in.: Power Play, Jambo Africa, Loverboy, Soleo, Long&Junior i gwiazdy litewskiej wersji „Mam Talent” BlackBiceps.

Zarówno Starosta jak i Burmistrz podkreślali, że festiwal jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniem mieszkańców powiatu i miasta.

- Mieszkańcy Kościana, szczególnie przy okazji Dni Miasta, sugerują, że zbyt mało jest w mieście imprez z muzyką biesiadną, dyskotekową – zauważył M. Jurga. - Myślę, że ta impreza wpisuje się także w oczekiwania mieszkańców powiatu kościańskiego, bo ostatnio ten rodzaj muzyki, ten rodzaj rozrywki jest coraz bardziej popularny – powiedział burmistrz.

W przedsprzedaży bilety dostępne będą na stronie internetowej kupbilecik.pl. W marcu i kwietniu kosztować będą 10 zł. Później bilety będzie można kupić w punktach sprzedaży, ale ich cena wzrośnie. W maju do 20 zł, a w czerwcu do 50 zł. Dla tych, którzy będą chcieli mieć miejsce siedzące pod sceną, dostęp do baru oraz możliwość spotkania z artystami przewidziano bilety VIP. Ich cena to 180 złotych. Dzieci do 12 lat mogą wejść na teren festiwalowego miasteczka bezpłatnie, pod warunkiem, że przyjdą  z dorosłym opiekunem, który ma ważny bilet. Sprzedaż biletów na festiwal rusza 1 marca.

Lokalne zespoły oraz wokaliści, którzy chcą wystąpić na dużej festiwalowej scenie, mogą wysłać zgłoszenie wraz z próbką swoich umiejętności (płyta CD, link do kanału na YouTube) na adres mailowy sos.oliwa@wp.pl.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubina, współorganizatorami samorządy Powiatu Kościańskiego oraz Miasta Kościana.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo