Jubileuszowe Mistrzostwa Powiatu

Ponad 420 zawodników wzięło udział w jubileuszowych XV Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Zawody tradycyjnie już odbyły się w pierwszą sobotę marca  (4 III 2017) na stoku „Gryglówka” w Zieleńcu.

W tym roku Biuro Zawodów wydało 423 numery startowe. Najszybszymi narciarzami okazali się: Wiktoria Przybyła (0:24.45) oraz Ryszard Przygocki (0:21.75). Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Marta Olbińska (0:22.96) i Michał Wyrwa (0:18.96).

Najmłodszym narciarzem, który pokonał trasę tegorocznych Mistrzostw Powiatu Kościańskiego był urodzony w 2012 roku Patryk Bajstok, natomiast najstarszym 77-letni Józef Nowak.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie pamiątkowy gadżet – ogrzewacz do rąk, natomiast każdy narciarz i snowboardzista, który ukończył trasę otrzymał medal. Medale wręczali obecni na zawodach przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kościańskiego.

W ciągu piętnastu lat zawody odwołane zostały dwa razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z Urzędem Miejskim Kościana, Urzędem Miejskim Śmigla, Urzędem Gminy Czempiń, Urzędem Gminy Kościan, Urzędem Miasta i Gminy Krzywiń, Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Kościanie oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Hellada”.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w załączeniu.

Pliki do pobrania

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo