Jak zdrowo jeść

13 grudnia br. w Medycznym Studium Zawodowym w Kościanie odbył się II etap powiatowego konkursu wiedzy o zdrowiu pn. "Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz stracisz życie - A. Fredro.

Twoje wskazówki dotyczące racjonalnego żywienia młodzieży".

zwycięzcy z Michałem Jurga Wicestarostą

W konkursie wzięło udział 5 zespołów z II klas gimnazjalnych: Sylwia Lester i Kamila Grycz z Zespołu Szkół w Czaczu, Patrycja Naskręt i Daria Jakielczyk, Natalia Wolińska i Ewelina Swojak, Damian Pawlak i Sebastian Szlafka oraz Małgorzata Frąckowiak i Monika Kaczmarek z Gimnazjum im. prof. S. Kielicha w Czempiniu. Zadaniem zespołów było przygotowanie dowolnie wybranych dań ze szczególnym uwzględnieniem ich walorów rozumianych pod pojęciem "zdrowej żywności". Dodatkowym elementem konkursu była prezentacja dania, podczas której zespoły omawiały składniki i ich przydatność dla organizmu.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Barbara Łakoma- Podinspektor ds. ochrony i promocji zdrowia Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kościanie, Beata Pniewska - Dział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kościanie, Zbigniew Andrzejewski - Medyczne Studium Zawodowe w Kościanie, Małgorzata Cichy (dietetyk) - Medyczne Studium Zawodowe w Kościanie i Alicja Franek (pielęgniarka) - Medyczne Studium Zawodowe w Kościanie.

Zwyciężył zespół w składzie: Małgorzata Frąckowiak i Monika Kaczmarek z Gimnazjum im. prof. S. Kielicha w Czempiniu, drugie miejsce zajęły: Sylwia Lester i Kamila Grycz z Zespołu Szkół w Czaczu a trzecie miejsce zdobyły: Ewa Kłos i Sylwia Janiszewska z Gimnazjum im. prof. S. Kielicha w Czempiniu.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo