Internat prawie gotowy

Już pod koniec tego roku szkolnego do nowego internatu będą mogli wprowadzić się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Obecnie w Nietążkowie funkcjonują dwa budynki internatu, w których może mieszkać 80 uczniów. Z uwagi na duże zainteresowanie młodzieży spoza powiatu kościańskiego ofertą edukacyjną ZSP w Nietążkowie oraz brak możliwości rozbudowy istniejącego internatu, podjęto decyzję o budowie nowego budynku, który zdoła przyjąć odpowiednią liczbę osób.

Nowy budynek internatu ma powierzchnię użytkową 587,62 m2 (296,45 m2 na parterze i 291,17 m2 na piętrze). Przy pełnym obłożeniu miejsc zdoła pomieścić 48 uczniów. 

Na parterze budynku internatu znajduje się m.in.: 9 pokoi dla uczniów (z dwoma miejscami noclegowymi w każdym), pokój dla wychowawcy, salka szkoleniowa, hol, łazienki, świetlica, pomieszczenie gospodarcze, pralnia i suszarnia. Na piętrze zaprojektowanych zostało 15 pokoi dla uczniów oraz łazienki.

Każdy pokój (zarówno na parterze jak i na piętrze) wyposażony zostanie w dwa łóżka, szafę na odzież, dwa regały półkowe, stolik nocny podwyższony, stół/biurko, dwa krzesła, lustro. W łazienkach (na parterze i piętrze) znajdują się dwie kabiny natryskowe, trzy umywalki, dwie kabiny sanitarne z sedesami. Łazienki męskie dodatkowo wyposażone zostały w pisuary. Poza tym jedna łazienka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w niej sedes z zestawem uchwytów oraz natrysk. Przeszklona świetlica, która znajduje się na parterze budynku, wyposażona zostanie w wygodne sofy oraz telewizor. W jadalni znajdą się cztery stoły z czterema krzesłami przy każdym z nich, blat kuchenny ze zlewozmywakiem oraz lodówka.

Powstanie nowego budynku internatu pozytywnie wpłynie na komfort uczniów, którzy zmuszeni są do korzystania z internatu. Pozwoli również na zwiększenie liczby uczniów. Nowy budynek oraz dwa już istniejące budynki, w których mieści się internat pozwolą łącznie na przyjęcie 128 uczniów.

Koszt budowy internatu oraz wyposażenia to 1 750 000 zł.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo