IV edycja konkursu Bezpieczny Przedszkolak w powiecie kościańskim

W środę, 17 maja 2017 r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał IV edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”.

Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański Bernard Turski oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach Żaneta Igłowicz-Nieć. W Konkursie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Jerce, Przedszkole w Starych Bojanowie, Przedszkole w Starym Luboszu, Oddział Przedszkolny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma, Przedszkole w Starych Oborzyskach. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy.

Celem konkursu było pobudzanie aktywności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli powiatu kościańskiego. Przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach, które otrzymało Puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego PSP.

Podczas konkursu wystąpił Zespół Taneczny ze Szkoły Tańca „Poezja” w Kościanie. Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody w postaci gier edukacyjnych, puzzli oraz sprzętu sportowego,  ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Kościanie oraz sponsorów: ENEA Operator Sp. z o.o., Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI” oraz Nadleśnictwo Kościan.

ad

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo