Hiszpanio, wracamy! - „Praktyki w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy”

Grupa 18 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza z Nietążkowa przygotowuje się do wyjazdu na praktyki zawodowe w Hiszpanii. Młodzież przez trzy tygodnie będzie zdobywała doświadczenie zawodowe oraz rozwijała umiejętności posługiwania się językami obcymi w Hiszpanii.

Projekt „Praktyki w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy” jest realizowany w ramach Programu Erasmus + i jest kolejnym już projektem praktyk zagranicznych ZSP w Nietążkowie. W zeszłym roku 40 uczniów wyjechało na 4-tygodniowe zajęcia do Sewilli i Ubedy w Hiszpanii w ramach projektu „Praktyki w Hiszpanii dla uczniów ZSP w Nietążkowie”.

Spośród wielu chętnych, Komisja Rekrutacyjna wyłoniła grupę 18 uczestników. Przy wyborze praktykantów brane były pod uwagę: ocena z języka angielskiego, średnia ocen z przedmiotów zawodowych oraz ocena z zachowania. Grupa zakwalifikowanych składa się z uczniów techników kształcących się w zawodach: technik spedytor, technik informatyk, technik hotelarz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyki odbywać się będą od 15 maja do 2 czerwca 2017 roku w Sewilli na południu Hiszpanii, w firmach specjalizujących się w branżach, w których kształcą się przyszli technicy.

Głównym celem projektu jest zwiększenie praktycznych umiejętności, zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku, wzmocnienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz hiszpańskim, a także poszerzanie wiedzy na temat kultury Hiszpanii. Podczas trzytygodniowego pobytu w Sewilli uczestnicy projektu będą mieli także okazję uczestniczyć w kursie języka hiszpańskiego oraz wycieczkach.

Obecnie w szkole trwają przygotowania uczniów do wyjazdu. Zainteresowani odbyli już rozmowę  w języku angielskim przez Skype z koordynatorką w Hiszpanii, podczas której opowiedzieli o sobie, swoich zainteresowaniach oraz oczekiwaniach i powodach udziału w projekcie. Ponadto uczniowie uczestniczą w zajęciach z języka hiszpańskiego, kultury krajów hiszpańskojęzycznych, języka angielskiego branżowego, zajęciach BHP oraz psychologiczno-pedagogicznych. Wszystkie spotkania mają na celu przygotowanie młodzieży do jak najlepszej realizacji praktyk w Hiszpanii. Dodatkowo uczniowie otrzymali zestaw materiałów oraz rozmówki hiszpańsko-polskie, które pomogą im w samodzielnej nauce. Przed wyjazdem otrzymają także kieszonkowe oraz zostaną im zapewnione karty miejskie do samodzielnego poruszania się po Sewilli.

eb

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo