Hala w Kościanie zakwalifikowała się do finału konkursu „Modernizacja Roku 2016”

Inwestycja zrealizowana przez Powiat Kościański hala sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie została zakwalifikowana do udziału w finale XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2016”.

Kościanie ma powierzchnię 2341 m kw. Boisko główne natomiast 1067 m kw. Parametry boiska oraz liniowanie umożliwią prowadzenie rozgrywek w wielu dyscyplinach takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna. Kotary grodzące pozwolą zaś na niezależne ćwiczenia w mniejszych grupach. Na wyposażeniu hali znajduje się także mobilna mata do gry w badmintona. Widzowie mogą zająć 465 ponumerowanych miejsc na siedziskach. Poza salą główną w obiekcie znajduje się jeszcze jedna sala z podłogą z drewna bokowego oraz dwie salki z podłogą o nawierzchni PCW. Z myślą o publiczności wyposażono obiekt w szatnie. Przygotowano również miejsce dla tzw. małej gastronomii. Łazienki dla zawodników, sanitariaty sportowców i widowni zostały wyposażone w urządzenia ze stali nierdzewnej. Cały obiekt, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oświetlają lampy LED-owe.

Na terenie wokół budynku wyznaczono 79 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych i 3 dla autobusów.

Z myślą o niepełnosprawnych widzach wyznaczono 4 miejsca na płycie boiska przed widownią. Jest także łazienka w ciągu pomieszczeń szatniowych, WC przy szatni oraz wspomniane wyżej miejsca parkingowe.

Dzięki dużej widowni oraz doskonałej akustyce będą mogły się tu odbywać widowiska sportowe, kulturalne i koncerty.

Całkowity koszt budowy i wyposażenia hali wyniósł 7 mln złotych, a wliczając koszty budowy infrastruktury towarzyszącej (w tym m. in. drogi, odwodnienia terenu, parkingów, zagospodarowanie terenu) – ponad 7 mln 650 tys. zł. Wkład samorządu Powiatu Kościańskiego to 3 mln 850 tys. złotych, Miasta Kościana 2 mln złotych, Ministerstwa Sportu i Turystyki 1,8 mln złotych.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo