Grant dla powiatowych instytucji

Dodano: 24 listopada 2020

Grant dla powiatowych instytucji

Powiat Kościański pozyskał kolejny grant w wysokości ponad 303 tys. złotych z Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wsparcie otrzymają: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w wysokości 173 506,50 złotych, Ośrodek Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w wysokości 63 218,43 złotych, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w wysokości  16 200,00 złotych, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei” w wysokości 50 216,56 złotych.

Środki te pozwolą m.in. na zakup zamgławiaczy, które będą mogły być używane w pomieszczeniach i w samochodzie, urządzenia przeznaczonego do ciągłej dezynfekcji powietrza i zapachów wykorzystującego technologię plazmową. Grant pozwoli także na zakup testów i środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji rąk i powierzchni. Otrzymane wsparcie umożliwi także wypłacenie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników i osób pełniących funkcje rodzin zastępczych.