Edukacja również podczas ferii

Ferie na półmetku, ale dzieci i młodzież chętnie spotykają się ze strażakami z kościańskiej Komendy. Spotkania te inicjowane są zarówno przez strażaków jak i przez organizatorów  zimowego wypoczynku.  W organizację i przeprowadzenie włączyła się także Komenda Powiatowa Policji oraz  jednostki OSP. Zdarzają się także spotkania z seniorami. 

W minionym tygodniu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz   „Czad i ogień – obudź czujność” kościańscy strażacy odbyli kilka spotkań edukacyjnych. Tematyka była za każdym razem zbliżona i zawierała między innymi następujące zagadnienia: ratowanie osób, pod którymi załamał się lód, zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych, pokaz ratownictwa wodno – lodowego, zagrożenia związane z możliwościami wystąpienia tlenku węgla w domach i mieszkaniach
a także sposoby jak ustrzec się przed „cichym zabójcą”, zagrożenia   charakterystyczne podczas okresu grzewczego, podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, poprawne korzystanie z numerów alarmowych.

Kościańscy strażacy sami wychodzą z inicjatywami, których celem jest budowanie  w społeczeństwie realnej świadomości zagrożeń. Nie odmawiają na zaproszenia organizatorów na różnego rodzaju spotkania  i zawsze chętnie dzielą się wiedzą, która  poparta jest doświadczeniem.

Łącznie w działaniach edukacyjnych udział wzięły 224 osoby.

 

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler - KP PSP w Kościanie.

Foto: KP PSP w Kościanie.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo