Dzień pracownika socjalnego

Dodano: 21 listopada 2019

Dzień pracownika socjalnego

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski oraz Wicestarosta Kościański Zbigniew Franek spotkali się dziś (21 listopada 2019 roku) z okazji Dnia Pracownika Socjalnego z przedstawicielami powiatowych jednostek zajmujących się pomocą społeczną.

Starostowie dziękując gościom za codzienną pracę, serce i niezwykłą wrażliwość, podkreślali ich zaangażowanie oraz wartość ich działań. Wręczyli im także listy z podziękowaniem oraz drobne upominki.

W liście złożonym na ręce kierowników powiatowych jednostek zajmujących się pomocą społeczną czytamy:

W tym szczególnym dla wszystkich pracowników służb społecznych i socjalnych dniu składamy wyrazy szacunku i wdzięczności za trud Państwa pracy. Celem Waszych wysiłków jest człowiek, jego komfort, rozwój i bezpieczeństwo.

Doceniamy każdą Państwa inicjatywę i zaangażowanie, które sprzyja Waszym podopiecznym. Ciężar Waszych obowiązków, niepełnosprawności, choroby, cierpienie, życiowa bezradność, z którą spotykacie się każdego dnia pracy wymaga siły ducha w ich przezwyciężaniu. To dzięki Państwa zaangażowaniu życie innych jest lepsze.

Dziękujemy Państwu za serce, siły i czas, który dajecie innym. Życzymy radości z wypełniania obowiązków, umiejętności regeneracji sił i pogody ducha, która pozwoli Państwu na realizację zawodowych i życiowych planów.