Dotacje dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą

W czwartek 15 grudnia Starosta Kościański Andrzej Jęcz w towarzystwie Ewy Beby Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie wręczył 21 osobom przyznane dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jest to już kolejna grupa osób z Powiatu Kościańskiego, która skorzystała z tej formy pomocy Urzędu Pracy i po odbytych kursach prowadzonych przez Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości chce stworzyć sobie miejsce pracy.

dotacje otrzymało 21 osób

Przyznane przez Urząd Pracy dotacje wynosiły od 8 do 12 tysięcy. Osoby, które je otrzymały będą prowadziły działalność gospodarczą w różnych branżach. Będą to usługi stolarskie, krawieckie, medyczne, poligraficzne i ogólnobudowlane. Poza tym otrzymane środki będą wydatkowane na rozpoczęcie działalności kwiaciarni, warsztatów elektromechaniki samochodowej, sklepu z odzieżą używaną, sklepów wielobranżowych, hotelu dla zwierząt, biura podróży i szkoły języków obcych, a także na takie przedsięwzięcia jak internetowa sprzedaż zdrowej żywności, przygotowywanie dokumentów konstrukcyjnych i technicznych oraz projektowanie stron internetowych.

Starosta życzył wszystkim powodzenia

Starosta Kościański pogratulował wszystkim pomysłów na firmę. Wyraził również nadzieję, że firmy zakładane przez nich będą działały nie tylko przez rok, czego wymaga umowa, ale, że w przyszłości będą na tyle mocne, że będą mogły dać prace innym. Życząc nowym przedsiębiorcom powodzenia w rozwijaniu swoich przedsięwzięć starosta stwierdził, że przyznawanie dotacji to najskuteczniejsza forma aktywizacji ludzi na rynku pracy. Na zakończenie życzył wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo