Będzie nowa siedziba PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie już niedługo zmieni siedzibę.

Obecna siedziba Centrum na ulicy Kaźmierczaka w Kościanie nie jest przystosowana do potrzeb takiej instytucji. Ciasny budynek w domku jednorodzinnym ma liczne bariery architektoniczne, które są przeszkodą dla osób korzystających z pomocy placówki. By zmienić taki stan, złożyliśmy wniosek w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę budynku Centrum – mówi Andrzej Jęcz, starosta kościański. Nasz wniosek został najlepiej oceniony ze wszystkich złożonych w ramach konkursu. Najwyższa nota, a przede wszystkim kwota dofinansowania, którą otrzymamy bardzo, nas cieszy, bo w ciągu najbliższych dwóch lat pozwoli nam na realizację oczekiwanej inwestycji.

Powiat Kościański otrzymał dofinansowanie ponad miliona 743 tys. złotych, czyli 75% wartości projektu. W przyszłorocznym budżecie powiatu została na tą inwestycję zapisana kwota ponad 270 tys. Planuje się, że budowa zakończy się w listopadzie 2011 roku.

Nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie będzie się znajdowała również w Kościanie, na ulicy Gostyńskiej w sąsiedztwie budynku starostwa. Będzie to parterowy budynek o powierzchni ponad 447 metrów kwadratowych. Wejście do budynku będzie się znajdowało od strony dzisiejszego parkingu. W gmachu – co szczególnie ważne – dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdą się m.in. przestrony pokój spotkań, duża świetlica, sala konferencyjna o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych, pomieszczenia biurowe, w tym pokój dla pedagoga, archiwum, pomieszczenia socjalne, garaż. Niewątpliwą ozdobą nowoczesnej siedziby PCPR będzie zimowy ogród.

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo