Aktywne ferie stowarzyszenia

Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego zrealizowało podczas ferii szkolnych kilka pomysłów, które sprawiły, że wolny od szkoły czas upłynął dzieciom aktywnie i radośnie.

Wśród atrakcji było m.in. kościańskie lodowisko i basen. Pływanie i łyżwy były okazją do rywalizacji i wesołej zabawy, a przede wszystkim były źródłem sporej dawki ruchu.

Innego dnia 50 osób odwiedziło Family Club w Śmiglu. Najmłodsze dzieci pod opieką rodziców skakały, biegały, wspinały się i zjeżdżały na placu zabaw, a w tym samym czasie starsi szlifowali swoje bowlingowe umiejętności. Rywalizacja tych, którzy pobijali swoje życiowe rekordy, jak i tych, którzy byli na kręglach pierwszy raz, trwała do ostatniego rzutu. W ferie był także czas na wyjazd do kina. 45 osób pojechało do Leszna, gdzie część grupy wybrała film pt.,, Cudowny chłopak”, a reszta pośmiała się na romantycznej komedii ,,Narzeczony na niby”.

Stowarzyszenie w ramach ferii zorganizowało ponadto balik karnawałowy w Gryżynie. Z zaproszenia skorzystało 45 osób z czterech gmin. Cała sala była pełna tańców i zabawy.

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego były współfinansowane przez Powiat Kościański w ramach projektu „Ferie zimowe na sportowo”.

W tym roku wniosek o udzielenie finansowego wsparcia złożyły 42 podmioty. Zarząd Powiatu Kościańskiego zwiększył początkowo planowane środki na realizację programu do kwoty 30 200 złotych. Dofinansowanie przyznano 40 wnioskodawcom. Jedna oferta była niezgodna z regulaminem, a drugi podmiot był nieuprawniony do złożenia oferty. Najniższe dofinansowanie 200 złotych, a najwyższe 1500 złotych.  

Z tych pieniędzy mógł być dofinansowany zakup biletów wstępu, zakup usług transportowych, zakup nagród, zakup drobnego sprzętu sportowego, zakup środków żywności (nie więcej niż 50% kwoty dofinansowania).

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo