72 dzieci na półkoloniach

Dodano: 03 lutego 2020

72 dzieci na półkoloniach

Kolejny rok w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie zorganizowano półkolonie zimowe. Wypoczynek dzieci w ramach programu Ferie Zimowe na sportowo wsparło Starostwo Powiatowe w Kościanie. W wakacjach zorganizowanych w pierwszym tygodniu ferii brało udział 72 dzieci, uczniów klas od I do VI.

Program wypoczynku miał wiele atrakcyjnych propozycji oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Organizatorzy, dzięki dobrze wybranym formom aktywności stworzyli pozytywny klimat zachęcający dzieci do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku.

Wspólne zajęcia sprzyjały integracji dzieci klas I-III oraz IV-VI. Zajęcia i sportowa rywalizacja pozwoliła dzieciom na grupową współpracę i na stosowanie zasad fair play. 

Aktywność fizyczna z pewnością wpłynęła na dobry nastrój uczestników półkolonii. Poza zajęciami sportowymi i innymi atrakcjami, takimi jak, basen, lodowisko, zajęcia na ściance wspinaczkowej i na siłowni, czy w sali zabaw „Nufrik”, dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych, gdzie w formie zabawy mówiono o zagrożeniach wynikających z narkomanii, dopalaczy, papierosów i alkoholu. Na zakończenie tych zajęć dzieci wykonały plastyczne prace, których tematem była profilaktyka uzależnień i zdrowy styl życia. Dużo radości sprawiło także wszystkim wspólne przygotowywanie kolorowych i smacznych sałatek owocowych.

Opiekunami i organizatorami półkolonii byli nauczyciele i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie.

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.