13 osób rozpoczyna działalność.

Dotacje w wysokości 18 tys. złotych otrzymało 13 osób rozpoczynających działalność gospodarczą. W piątek, 10 grudnia uroczyste spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kościanie.

Jesteście państwo kolejną grupą osób, którym mam przyjemność wręczyć umowy na dotacje -mówił do uczestników spotkania Andrzej Jęcz, kościański starosta. W ciągu minionych lat podobne dotacje w wysokości, średnio 15 tys. złotych otrzymało ponad 500 osób. Łącznie jest to kwota ponad 7,5 miliona złotych. Znam – podkreślił starosta - państwa wnioski i dokumentacje. Wiem jakie macie państwo doświadczenie zawodowe i życiowe, znam państwa plany i wiem, że jesteście przygotowani do prowadzenia działalności gospodarczej. Jestem przekonany, że pieniądze trafiają w dobre ręce. Życzę, by działalność gospodarcza, która państwo rozpoczynacie przynosiła dobre dochody. Niech to będzie godziwe źródło utrzymania. Ponadto starosta zachęcał nowych przedsiębiorców do tego, by w przyszłości, przy zatrudnianiu pracowników do swoich właśnie otwieranych firm skorzystali przy wyposażaniu nowych stanowisk pracy z możliwości wsparcia oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Dzięki udzielonym dotacjom na lokalnym rynku powstaną firmy oferujące: usługi fryzjerskie, remontowo-wykończeniowe, budowlano-wykończeniowe, kosmetyczne, leśne, tapicerskie, informatyczne, reklamowe, a także zakład cukierniczo-piekarniczy, warsztat mechaniki pojazdowej, sklep spożywczo-przemysłowy, firma zajmująca się produkcja wyrobów drewnianych i firma zajmująca się konserwacją i naprawą pojazdów.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo