„Poławiacze Pereł” – Program Odkrywania Talentów - Szkoła Letnia 2017

Powiat Kościański przystąpił - po raz jedenasty - do Programu „Poławiacze Pereł”, Programu Odkrywania Talentów, realizowanego w ramach Szkoły Letniej, organizowanej przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zarząd Powiatu Kościańskiego nominował do programu dwie uczennice – Dominikę Pelec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie (kampus medyczny) oraz Aleksandrę Ruszkowską uczennicę I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie (kampus nowych technologii). 

Z uczennicami i ich rodzicami spotkał się w środę, 14 czerwca 2017 roku, Bernard Turski Starosta Kościański. Starosta rozmawiał z uczennicami o ich pasjach, pogratulował sukcesów i wyboru do Programu. Życzył im udanego i ciekawego wyjazdu.

Projekt „Poławiacze Pereł” powstał z myślą o wyjątkowo uzdolnionej młodzieży, dla której inspiracja do pielęgnacji talentu może okazać się olbrzymią pomocą w kształtowaniu drogi życiowej. Dzięki programowi, „Perły” mogą odkryć drzemiący w nich potencjał, odnaleźć naukową czy artystyczną pasję. Spotkania z ekspertami pomogą im dokonać ważnych wyborów, a udział w projekcie może okazać się punktem zwrotnym w ich życiu.

Celem programu jest „wyłowienie” spośród licealistów z całej Polski utalentowanych, młodych ludzi i zachęcenie ich do dalszego rozwoju, „szlifowania” swoich zdolności i talentów. Inspiracją do tego będą spotkania na Uniwersytecie Jagiellońskim z ludźmi nauki, kultury i sztuki oraz niezwykła atmosfera Krakowa, którą będą mogli poczuć uczestnicy projektu podczas wizyt w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki.

Tegoroczna Szkoła Letnia potrwa od 2 do 15 lipca 2017 roku. Koszt udziału uczniów w „Poławiaczach Pereł” zostanie sfinansowany z budżetu powiatu.

 

mk

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo