„Kręci nas bezpieczeństwo” w wakacje

W ramach zajęć wakacyjnych, które odbyły się 28 i 29 czerwca 2017 roku, strażnicę KP PSP w Kościanie odwiedziły dzieci z Przedszkola „Kubusia Puchatka” oraz im. Wandy Chotomskiej w Kościanie.

Podczas wizyty strażacy opowiadali młodym gościom o najczęściej spotykanych zagrożeniach oraz o zasadach zachowania się w obliczu tych zagrożeń. W związku z okresem wakacyjnym omówiono także zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Strażacy opowiedzieli najmłodszym również o tym, jakie niebezpieczeństwo niosą ze sobą gwałtowne zjawiska atmosferyczne i jak podczas ich występowania należy się zachować. Poza tym przypomniano jak korzystać z numerów alarmowych.

Kościańscy strażacy chętnie zapraszają grupy dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w czasie wakacji lub korzystają z innych form wypoczynku do odwiedzenia ich podczas służby.

Działania te realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która jest inicjatywą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i realizowana jest przez służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.  

 

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo